Konačno dobili Lakerse

VIDEO Netsi nastavljaju jurnjavu prema play-offu, slab učinak Bogdanovića

Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su Los Angeles Lakerse 107-99 i trećim uzastopnim trijumfom nastavili lov na plasman u doigravanje NBA lige.

Netsi su ovom pobjedom dostigli Boston na osmom mjestu Istoka i sada oba kluba imaju po 32 pobjede i 40 poraza.

Netsi su već u prvoj dionici pokazali u kojem će smjeru krenuti utakmica nakon što su taj period igre dobili 30-19. U preostale tri četvrtine Lakersi su tek uspjeli ublažiti poraz. Bila je to prva pobjeda Netsa protiv Lakersa otkako su preselili u Brooklyn prije tri godine.

Brooklyn je do važne pobjede predvodio Brook Lopez sa 30 koševa i 11 skokova. Joe Johnson je dodao 18 koševa, osam skokova i sedam asistencija, Markel Brown 17 koševa, a Deron Williams 13 koševa i devet asistencija. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je za Netse odigrao devet minuta postigavši dva koša uz šut 1-4.

Kod Lakersa, koji su bez izgleda za doigravanje, najefikasniji su bili Jordan Hill sa 22 koša i 16 skokova, Jordan Clarkson sa 18 skokova, šest skokova i sedam asistencija, te Wesley Johnson sa 17 koševa.