Ellis najbolji kod domaćina

VIDEO Indiana iznenadila Dallas, Rudež izjednačio najbolji učinak u NBA-u

Hrvatski košarkaški reprezentativac Damjan Rudež imao je odličnu šutersku večer u NBA ligi, te je sa 11 koševa izjednačio svoj najbolji učinak u dosadašnjoj karijeri, a njegovi su Indiana Pacersi priredili iznenađenje svladavši kao gosti Dallas Maverickse sa 111-100.

Rudež je na parketu proveo 15 minuta, a do učinka od 11 koševa je stigao sa samo pet potrošenih lopti (šut iz igre 4-5, trica 2-3, slobodna bacanja 1-1) pridodavši svom učinku i jednu asistenciju. Rudež je 11 koševa postigao i 31. listopada protiv Memphis Grizzliesa.

Indianu je do neočekivanog uspjeha u Teksasu predvodio Donald Sloan sa 29 ubačaja, Argentinac Luis Scola je dodao 14 uz 11 skokova, dok su kod Mavsa najbolji bili Monta Ellis sa 24 koša i Dirk Nowitzki sa 22 poena i 11 skokova.

Toronto Raptorsi izjenačili su se s Memphis Grizzliesima na vrhu lige s omjerom pobjeda i poraza 12-2 zahvaljući 104-100 domaćoj pobjedi protiv Phoenix Sunsa. Odličnu je utakmicu u domaćoj momčadi odigrao litvanski centar Jonas Valanciunas sa 27 poena i 11 skokova, a podršku mu je pružio DeMar DeRozan sa 23 ubačaja. Eric Bledsoe je sa 25 koševa bio prvo ime Sunsa.

Houston Rocketsi su teže od očekivanog svladali New York Knickse sa 91-86 pogotovo što su gosti čitavo drugo poluvrijeme igrali bez svog najboljeg strijelca Carmela Anthonyja koji je u završnici prvog dijela osjetio bol u leđima. I bez Anthonyja Knicksi su devet minuta prije kraja vodili 78-72, ali do kraja susreta su domaći ostvarili preokret serijom 19-8. James Harden je ubacio 36 poena za Rocketse, dok je Anthony sa 14 ostao najefikasniji kod Knicksa.

Cleveland Cavaliersi prekinuli su niz od četiri poraza visokom 106-74 domaćom pobjedom protiv Orlando Magica. Vrhunsku je partiju pružio LeBron James sa 29 koševa i 11 asistencija, dok je Victor Oladipo sa 22 ubačaja bio prvo ime gostiju.

Neizvjesno je bilo u Salt Lake Cityju gdje su Chicago Bullsi 'iščupali' 97-95 pobjedu protiv domaćeg Utah Jazza. Bullsi su imali i 21 razlike, ali Jazz je u završnici nakratko stigao čak i do prednosti, a u posljednjem je napadu Gordon Hayward imao otvorenu tricu za pobjedu, ali je promašio. Jimmy Butler sa 25 i Pau Gasol sa 23 pogotka bili su najbolji za Bullse, dok su Derrick Favors sa 21 košem i 15 skokova, te Enes Kanter sa 19 poena predvodili Jazz.

Philadelphia 76-ersi su i nakon 14. ovosezonskog nastupa bez pobjede, ovoga puta izgubili su na svom terenu od Portland Trail Blazersa sa 104-114. Blazerse je do 11. pobjede predvodio LaMarcus Aldridge sa 33 koša i 11 skokova, dok je Michael Carter-Williams sa 24 poena bio najefikasniji u redovima Sixersa.

Los Angeles Clippersi su odličnim drugim poluvremenom stigli di 113-92 uspjeha na gostovanju kod Charlotte Hornetsa. Blake Griffin (22, 16 skokova) i Chris Paul (22, 15 asistencija) ponudili su previše za Garyja Neala (17) i Ala Jeffersona (16).