porazi naših

VIDEO Čudesni Curry uništio i velike rivale, Toronto šokirao Duranta i Westbrooka

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je 10 utakmica najjače košarkaške lige svijeta, nakon kojih su na 100 postotnom učinku ostali još samo Golden State Warriorsi i Toronto Raptorsi...

Derbi večeri odigran je u Oaklandu gdje su aktualni prvaci Golden State Warriorsi ugostili Los Angeles Clipperse. Dvije momčadi ušle su u utakmicu sa savršenih 4-0 i bilo je neizbježno da nečiji niz stane.

U konačnici je domaćin, u napetoj završnici, slobodnim bacanjima priveo utakmicu kraju i slavio sa 112:108. Nevjerojatni Steph Curry ponovno je bio najbolji pojedinac Warriorsa s 31 poenom, pet skokova i četiri asistencije. U posljednjoj četvrtini Clippersi su vodili 10 razlike, no potom je najprije Harrison Barnes napravio seriju 8:0, a nakon toga je i Curry stavio dvije vezane trice, kasnije još dvije, i Warriorsi su otišli na +4. Tu su prednost zadržali do samog kraja slobodnim bacanjima.

Goste su u utakmici do samog kraja držali Chris Paul i Blake Griffin, no u završnici su se stisnuli i Clippersi su ostali kratkih rukava. Paul, koji je u posljednjim minutama utakmice promašio dva vezana slobodna bacanja, je završio susret s 24 poena i devet asistencija, dok je Griffin stao na 23 poena, 10 skokova i šest asistencija.

Iznenađenje je priredio Toronto Raptors koji je kao gost slavio kod Oklahome City Thunder sa 103:98. DeMar DeRozan predvodio je Raptorse do preokreta u posljednjoj četvrtini u koju su ušli s -8. Toronto je zadnjih 12 minuta dobio s 30:17, a DeRozan je u tom periodu zabio 10 od ukupno svojih 28 poena.

Veliku pomoć dobio je od Jonasa Valančiunasa (17 koševa i 12 skokova, te Kylea Lowryja (17 koševa). Oklahomu, koja je upisala 19 izgubljenih lopti, su u rubrici poena predvodili Kevin Durant s 27 poena i Russell Westbrook s 22 koša i 16 asistencija.

Orlando Magic našeg Marija Hezonja je nakon velike pobjede kod New Orleansa, prve u ovoj sezoni, upisao novi, četvrti poraz. Magic je pao u produžetku kod Houston Rocketsa sa 119:114, no nažalost minutaža našeg 'rookieja' ponovno nije bila zavidna. Hezonja je na parketu proveo 11 minuta, uputio je jedan šut prema košu, promašio, te je zaradio jedan prekršaj i izgubio jednu loptu.

Čovjek s kojim se bori za minutažu, Evan Fournier, ponovno je bio najbolji igrač Orlanda s 29 poena, šest skokova, četiri asistencije. No Rocketsi su imali petoricu igrača s dvoznamenkastim brojem poena, praktički sa po 20 u prosjeku što je u konačnici prevagnulo. James Harden predvodio je Rocketse s 28 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok je Dwight Howard pridodao 23 uz 14 skokova.

Bolju šutersku večer imao je Bojan Bogdanović, ali su njegovi Brooklyn Netsi upisali i peti poraz ove sezone te su i dalje bez pobjede. Bogdanović je u porazu kod Atlante Hawksa 101:87 za 25 minuta na parketu upisao 12 poena, skok, dvije asistencije i dvije izgubljene lopte.

Hawkse su do pobjede predvodili Al Horford s 21 poenom i Dennis Schröder s 20. Bila je to peta pobjeda Hawksa ove sezone i peta uzastopna.

Poraz su pretrpili i San Antonio Spursi koji su u dramatičnoj završnici sa 102:99 poraženi kod Washington Wizardsa. Bradley Beal, koji je utakmicu završio s 25 poena, pogodio je tricu 0.3 sekunde prije kraja za veliku pobjedu Wizardsa. John Wall pridodao je 17 poena i 13 asistencija, dok je kod Spursa najefikasniji bio Kawhi Leonard s 23 koša.