Osma koševa Hezonje

VIDEO Bucksi u drami s dva produžetka prekinuli niz Cavsa unatoč sjajnom Jamesu

Milwaukee Bucksi su sinoć nakon dva produžetka sa 108-105 pobijedili Cleveland Cavalierse kojima je prekinut niz od osam pobjeda...

Jerryd Bayless je dobio nepoželjan zadatak- morao je čuvati LeBrona Jamesa u zadnjim minutama produžetka. I uspio je! James nije zabio koša u zadnjih 3:15 minute drugog produžetka. Bayless je zabio 17 koševa u utakmici koja je završila sa spornim zviždukom suca na kraju prvog produžetka. James je predvodio Cleveland sa 37 pogodaka. Michael Carter-Williams je ubacio 17 koševa za Milwaukee, dok je Giannis Antetokounmpo dodao 16 uz 11 skokova u 45 minuta. Greg Monroe je zabio 16 koševa upisavši 17 skokova za Buckse. J.R. Smith je pogodio tricu 27 sekundi prije kraja drugog produžetka približivši Cleveland na 108-105, ali je Monroe uhvatio loptu u napadu 3 sekunde prije kraja za pobjedu Milwaukeea.

Sporni prekršaj dogodio se 7,4 sekundi prije kraja prvog produžetka kod izjednačenog rezultata. James je blokirao šut Baylessa 10 sekundi do kraja. Sudac je pomislio da je čuo Clevelandovu klupu kako zove time out te je to označio zvuždukom prisilivši Cavalierse na time out. Nakon toga je James promašio tricu i odveo utakmicu u drugi produžetak. Clevelandov Kevin Love je zabio 24 koša uz 14 skokova i tako došao do svog 300. double-doublea u karijeri u samo 449 NBA utakmica.

Kris Humphries je sinoć pogodio pet trica, najviše u karijeri, predvodeći Wizardse sa 23 pogotka u pobjedi od 108-99 nad Orlando Magicom, a Mario Hezonja je u 17:11 minuta zabio osam koševa u porazu Orlanda.

Prije ove sezone prošlo je cijelo desetljeće prije nego je Kris Humphries pogodio tricu. Zadnji je put pogodio dvije u svojoj rookie sezoni 2004./05. i nakon toga ništa. Orlando je izgubio deset utakmica zaredom u od Washingtona. Predvodili su ga Nikola Vučević s 19 koševa i 13 skokova i Evan Fournier s 18 poena. Hezonja je uz osam koševa upisao i dva skoka i jednu asistenciju. Osim Humphriesa kod Washingtona se istaknuo i Garrett Temple s 18 koševa u 31 minuti koliko je igrao. Prije ove utakmice, Temple je igrao samo 35 minuta cijelu sezonu. John Wall je ubacio 15 koševa uz 11 asistencija za Wizardse.

Golden State Warriorsi su nastavili pobjednički niz, svladavši sinoć sa 107-99 nakon produžetka Brooklyn Netse, a Bojan Bogdanović je u 34:35 minuta na terenu za Netse zabio samo dva koša, ali je upisao šest skokova i dvije asistencije. Stephen Curry je zabio 21 od ukupno 34 koša nakon poluvremena, a Andre Iguodala je pogodio tricu i osigurao pobjedu Warriorsima, 11. zaredom od početka sezone.

Iguodala je dodao 18 koševa za Warriorse, a Andrew Bogut 10 i 18 skokova. Draymond Green je ostvario triple-double, drugi put u karijeri sa 16 pogodaka, 12 asistencija i 10 skokova. Kod Brooklyna Jarrett Jack je bio najučinkovitiji sa 28 koševa, a Thaddeus Young je ubacio 24 uz 10 skokova. Brook Lopez je dodao 18 koševa, a Rondae Hollis-Jefferson ugrabio 13 skokova. Jack i Young su svaki pogodili po par slobodnih bacanja u zadnjih 30 sekundi za prednost Brooklyna od tri koša na kraju regulanrog dijela. No, Iguodala je izjednačio tricom 5.9 sekundi prije kraja, a Lopez je promašio šut i utakmica je otišla u produžetak. Warriorsi su zabili prvih deset koševa produžetka zahvaljujući čemu su se odvojili.

Jamal Crawford je sa 37 koševa predvodio Los Angeles Clipperse u pobjedi od 101-96 nad Detroit Pistonsima. Blake Griffin je dodao 34, uključujući i ključni šut 17 sekundi do kraja nakon dodavanja Crawforda. Kod Detroita najbolji strijelai bili su sa 20 poena Ersan Ilyasova i Reggie Jackson, dok je Andre Drummond dodao 18 uz 19 skokova. Detroitu je ovo treći uzastopni poraz.

Dallas Mavericksi su sa 110-98 pobijedili Houston Rocketse, a Raymond Felton je pred kraj zadnje četvrtine zabio sedam uzastopnih pogodaka za prednost Dallasa od 14 koševa. Charlie Villanueva je zabio 19 koševa uz Feltona dok su Mavericksi igrali bez Dirka Nowitzkog, Wesleya Matthewsa i Chandlera Parsonsa. James Harden je predvodio Houston sa 25 pogodaka, 10 asistencijai sedam skokova, a Terrence Jones je ubacio 23 koša. Dallas je imao prednost od čak 26 koševa u prvom poluvremenu prije nego se Houston sabrao i počeo pogađati u trećoj četvrtini. No unatoč svemu tome Houston nije došao na jednozmanekasti zaostatak u drugom poluvremenu.

Philadelphia 76ers su u dalje bez pobjede nakon što su ih sinoć San Antonio pobijedili sa 92-83. LaMarcus Aldridge je zabio 17 koševa uz 19 skokova za pobjedu Spursa. Ovo je deseti uzastopni poraz 76ersa od početka sezone. Philadelphijin rookie Jahlil Okafor je zabio 21 koš uz 12 skokova za svoj drugi double-double. Kod San Antonia istaknuli su se još i veterani Tony Parker sa 16 poena i Tim Duncan s 15.

Eric Bledsoe je s 30 koševa odveo svoj Phoenix Suns do pobjede od 105-81 nad Denver Nuggetsima.Uz 30 koševa Bledsoe je upisao i sedam skokova te četiri asistencije. Tyson Chandler je dodao 11 koševa i osam skokova i Phoenix je prekinuo niz Denvera od tri pobjede. Will Barton je bio najučinkovitiji kod Nuggetsa s 19 poena i 12 skokova.

Rezultati:

Los Angeles Clippers - Detroit Pistons 101-96
Washington Wizards - Orlando Magic 108-99
(Maraiao Hezonja, 17:11 minuta, 2 skoka, 1 asistencija, 8 koševa)
Houston Rockets - Dallas Mavericks 98-110
Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 108-105 (2 produžetka)
San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 92-83
Phoenix Suns - Denver Nuggets 105-81
Golden State Warriors - New Jersey Nets 107-99 (produžetak)

3. Utah 4 5 .444 2
4. Minnesota 4 5 .444 2