Sedam koševa i tri skoka Bojana

VIDEO Bogdanovićevi Netsi u dramatičnoj završnici srušili vodeću momčad lige

Košarkaši Brooklyn Netsa vratili su se na poziciju koja vodi u doigravanje. Trenutačno su osmi u Istočnoj konferenciji, zahvaljujući 110-108 domaćoj pobjedi protiv vodećeg sastava NBA lige Golden State Warriorsa, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sudjelovao je sa sedam koševa, tri skoka i jednom asistencijom...

Bogdanović je u svom drugom nastupu nakon jednotjedne pauze zbog ozljede gležnja na terenu proveo 17 minuta i za to vrijeme uputio četiri šuta iz igre od kojih su tri bila precizna. Da je puta pogodio za dva, a jednom za tri.

Tri i pol minute prije kraja Netsi su imali osjetnu prednost od 108-99, no Warriorsi su uspjeli poravnati na 108-108, te su u posljednjoj minuti imali i napad, ali je Andrew Bogut upropastio tu akciju pogrešnim dodavanjem. Domaći su se u posljednjem napadu oslonili na Jarretta Jacka, a ovaj je 1,1 sekundu prije kraja pogodio težak šut preko ruke Stephena Curryja za 110-108. U preostalom vremenu gosti su uspjeli složiti dobru akciju, ali je Curry promašio polaganje za produžetak. Brook Lopez (26) i Deron Williams (22) bili su najučinkovitiji kod Netsa, a Curry (26) i Bogut (16) kod Warriorsa.

Netsi su sada osmi na Istoku s omjerom pobjeda i poraza 25-33, deveti Charlotte Hornetsi su na 24-33, 10. Indiana Pacersi na 24-34, a 11. Boston Celticsi na 23-34. Warriorsi su, pak, padom na 46-12 morali prepustiti najbolji omjer u ligi Atlanta Hawksima koji su na 47-12.

Toronto Raptorsi prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza 114-103 uspjehom na gostovanju kod jedne od najslabijih momčadi lige Philadelphia 76-ersa. Sjajan je kod Raptorsa bio DeMar DeRozan sa 35 koševa i 9 skokova, dok je kod domaćih utakmicu sezone odigrao Ish Smith sa 19 poena i 9 asistencija. Toronto je zadržao drugo mjesto na Istoku sa 38-22, dok je Philadelphia na slabih 13-47.

Los Angeles Clippersi su zahvaljujući sjajnom Chrisu Paulu uspjeli kao gosti nadigrati Minnesota Timberwolvese sa 110-105. Paul je dvoboj okončao sa 26 pogodaka i 14 asistencija, dok domaćima nije bio dovoljan niti 'triple-double' Rickyja Rubija koji je utakmicu završio sa 18 koševa, 12 skokova i 11 asistencija.

Na trenutke vrlo grubu utakmicu odigrali su Miami Heat i Phoenix Sunsi, a na kraju su sa 115-98 slavili prošlogodišnji finalisti. Najčešća meta grubih prekršaja bio je bivši igrač Sunsa, a sada branič Heata Goran Dragić, zbog teškog prekršaja na njemu u trećoj je četvrtini isključen Markieff Morris koji je tako samo odmogao svojoj momčadi. Dragić je utakmicu okončao sa 21 košem, dok je Heat predvodio šuter Tyler Johnson koji je ubacio 26 poena. U redovima Sunsa najbolji su bili PJ Tucker (20, 14 skokova) i Eric Bledsoe (20).

Dallas Mavericksi su na svom terenu svladali New Orleans Pelicanse sa 102-93. Monta Ellis (20) i Rajon Rondo (19) ponudili su previše za Norrisa Colea (19) i Erica Gordona (18).