Pali u produžetku

Veliki kiks Cedevite u borbi za drugo mjesto

Košarkaši Cedevite u susretu su 23. kola regionalne ABA lige neočekivano izgubili na domaćem terenu od Mega Leksa sa 103-107 (21-15, 19-23, 16-30, 32-20; 15-19) nakon produžetka.

Cedevita je protiv Mega Leksa dobro odigrala samo otvaranje utakmice, te je početkom druge četvtine imala 11 pogodaka prednosti (26-15). No, već do odmora gosti su smanjili na 40-38 da bi serijom 12-2 početkom drugog poluvremena preuzeli kontrolu rezultata (42-50).

Mega Leks je nakon tri četvrtine susreta imao 12 pogodaka razlike (56-68) kada su se igrači Cedevite napadački probudili i serijom trica uspjeli u završnici stići do izjednačenja. Tricu za produžetak u samoj završnici pogodio je Nemanja Gordić.

Ipak, nakon što je povela sa 95-94 Cedevitu je u produžetku stao šut za tricu i gosti su se odvojili na nedostižnih 95-101. Fran Pilepić uspio je s pet uzastopnih poena (trica i dva slobodna bacanja) smanjiti na 100-101, ali gosti su u posljednjim sekundama bili precizni s linije slobodnih bacanja i stigli do velike pobjede.

Cedevita, koja se s Budućnosti i Partizanom bori za drugo mjesto uoči doigravanja, nakon 23 kola ima omjer pobjeda i poraza 15-8, Budućnost je na 16-6, a Partizan na 15-7, dok je Mega Leks na omjeru 10-13.

Preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi susrete 23. kola igrat će kasnije, Zadar u subotu gostuje kod Krke, a Cibona u ponedjeljak kod Metalca.