Samostalno pregazio Knickse

Veličanstveni povratak Russella Westbrooka: Ni Jordan nije ovo napravio

Aktualni NBA prvaci San Antonio Spursi upisali su šestu uzastopnu pobjedu u noći s petka na subotu. Pred svojim su navijačima sa 112-104 bili bolji od Sacramento Kingsa...

Tony Parker ubacio je 27 poena za Spurse, koji su drugu utakmicu zaredom igrali bez trenera Gregga Popovicha. On je podvrgnut manjem operativnom zahvatu, a njegov posao obavlja Ettore Messina, prvi europski trener u NBA ligi koji samostalno vodi momčad.

"Sve što radim ima odobrenje Gregga Popovicha", rekao je nakon svoje druge pobjede u isto toliko susreta kao trener prvaka.

Kod Kingsa su Darren Collison i Ryan Hollins ubacili po 15 poena.

Priča večeri bio je razigravač Oklahome City Thundera Russell Westbrook, koji se vratio na parket nakon loma ruke. Westbrook je predvodio svoju momčad do uvjerljive pobjede 105-78 protiv New York Knicksa, a pritom je ostvario nešto što nikome od uvođenja vremenskog ograničenja za šut nije pošlo za rukom.

Westbrook je u manje od 24 minute na parketu postigao 32 poena, upisao osam skokova i podijelio sedam asistencija! Sjajni igrač Thundera je u prvoj četvrtini samostalno pobijedio Knickse (14-13), iako je na parketu proveo svega osam i pol minuta. Po prvi je puta u karijeri Westbrook već na poluvremenu imao učinak od 20 poena i više od pet asistencija.

Los Angeles Clippersi se polako bude, a to su pokazali pobjedom kod Houston Rocketsa 102-85. Blake Griffin upisao je 30 poena i 10 skokova, dok je Jamal Crawford pridodao 21 koš. Houston je doduše igrao već petu utakmicu zaredom bez Dwighta Howarda, pa je ponovno sve spalo na leđa Jamesa Hardena. On ovoga puta nije bio raspoložen, pa je prisustvovao sa svega 16 koševa.

Damjan Rudež nije dobio ni sekunde na parketu u pobjedi Indiana Pacersa protiv Orlando Magica 98-83. Bila je to odluka trenera, čiju je momčad do pobjede predvodio Rodney Stuckey koji je ubacio 24 poena.

Golden State Warriorsi upisali su i osmu pobjedu zaredom, ovoga puta kod Charlotte Hornetsa 106-101. Marreese Speights bio je džoker s klupe Warriorsa s 27 koša, od kojih je 16 postigao u posljednjoj četvrtini. Stephen Curry pridodao je 26, a Klay Thompson 17 koševa.

Da su kandidati za naslov prvaka košarkaši Memphis Grizzliesa pokazuju iz utakmice u utakmicu. Noćas su sa 112-99 bili bolji od Portland Trail Blazersa i to u gostima. Marc Gasol ponovno je briljirao s 26 poena i devet asistencija. Memphis je pobjedom prekinuo pobjedničku seriju Trail Blazersa koja je trajala čak devet utakmica.

Mike Conley pridodao je 21 poen, 10 skokova i devet asistencija u 14. pobjedu iz 16 utakmica ove sezone.