Mundobasket 2014.

Ukrajinci slomili Turke, Meksiko lako s Angolom

Pobijedivši Tursku sa 64-58, ukrajinski košarkaši napravili su veliki korak prema plasmanu u osminu finala Svjetskog prvenstva u Španjolskoj.

Ukrajinci su do svoje druge pobjede u skupini C došli zahvaljujući precizno odigranoj završnici, u kojoj su pogodili gotovo sve šuteve. Sve do posljednje četvrtine bila je to izjednačena utakmica, Ukrajinci su se odvojili na +7 (56-49) u 38. minuti i u završnici košem odgovorili na svaku uspješnu akciju Turaka.

Mišula je za pobjednike postigao 19 koševa, a Zajcev 12. Kod Turaka se učinkom izdvojio Omer Asik sa 16 koševa i čak 20 skokova.

Prvu pobjedu u Španjolskoj ostvarili su košarkaši Meksika svladavši u 3. kolu skupine D Angolu s uvjerljivih 79-55. Meksikanci su prednost ostvarili u drugom poluvremenu, nakon što su u prvoj polovini utakmice imali tek poen viška (36-35). Hector Hernandez je sa 24 koša bio najbolji meksički strijelac, a Gustavo Ayon je uz 17 poena imao i 12 skokova. Za Angolu su po 13 koševa postigli Joaquim i Moreira.