19 koševa Bogdanovića

VIDEO Luda večer: Bojan pao u tri produžetka, Knight promašio nemoguće

U najzanimljivijem dvoboju večeri i najdužoj utakmici ove sezone u NBA ligi Brooklyn Netsi su nakon tri produžetka izgubili od Milwaukee Bucksa 118-122, a Bojan Bogdanović nastavio je s odličnim igrama u dresu Netsa postigavši 19 koševa...

Bojan Bogdanović odigrao je solidnu utakmicu za Brooklyn Netse, koji su nakon čak tri produžetka poraženi kod kuće od Milwaukee Bucksa 122-118. Bogdanović je na parketu proveo 46 i pol minuta, a to je iskoristio za 19 poena (6-17 iz igre, 4-11 za tricu) i sedam skokova. Brook Lopez bio je najbolji u redovima Netsa s 26 koševa, dok je Milwaukee do pobjede predvodio Jabari Parker s 23.

Recimo i da je susret trebao završiti nakon prvog produžetka, ali je Brandon Knight promašio čisto polaganje iz kontre s istekom vremena.

U ne toliko kvalitetnoj, ali na kraju ipak uzbudljivoj utakmici gosti iz Teksasa slavili su protiv Cavsa LeBrona Jamesa 92-90. Tim Duncan i Boris Diaw upisali su po 19 koševa, te su odveli Spurse do 10. uzastopne pobjede protiv Clevelanda.

Manu Ginobili zabio je slobodno bacanje za 92-90, a onda je promašio drugo i LeBron je krenuo u kontru osam sekundi prije kraja. Međutim, već se na centru igrališta spetljao, lopta je udarila Tima Duncana u nogu, a istu je potom pokupio Ginobili i otrčao u kut terena gdje je sačekao istek vremena.

Najbolji igrač Cavsa nije bio nijedan od velike trojke, već Anderson Varejao koji je ubacio 23 poena. Kyrie Irving je pridodao 20, a James tek 15. Nakon ovog poraza Cavsi su na omjeru pobjeda i poraza 5-5.

Los Angeles Lakersi upisali su drugu uzastopnu pobjedu, tako da su iznenadili favorizirani Houston i to na njegovom terenu. Bilo je 98-92 za Lakerse, koje je do pobjede predvodio Kobe Bryant s 29 poena. Spomenimo da su Rocketsi igrali bez ozlijeđenog Dwighta Howarda.

Od ostalih utakmica spomenimo i domaću pobjedu Toronto Raptorsa, koji su s 96-92 bili bolji od Memphis Grizzliesa. DeMar DeRozan je predvodio Raptorse do pobjede s 21 poenom, no ključni čovjek u posljednjoj četvrtini bio je Terrence Ross, koji je ubacio 14 od svojih 16 koševa.
Memphis je predvodio centarski par Marc Gasol (22, 12) i Zach Randolph (18, 18), koji je kombinirano upisao 40 poena i 30 skokova.

Rezultati susreta NBA lige:

Indiana - Charlotte 88 - 86 (Damjan Rudež je za Indianu odigrao pet minuta i postigao tri koša)

Houston - LA Lakers 92 - 98

Brooklyn - Milwaukee 118 - 122 (produžetak) (Bojan Bogdanović je za 47 minuta zabio 19 koševa uz sedam skokova za Brooklyn)

3. Denver 4 7 .364 4

4. Minnesota 3 7 .300 4 1/2