Očitali im lekciju

VIDEO Spursi u sudaru titana 'razoružali' Warriorse, Bogdanović ponovno sjajan!

Košarkaši San Antonio Spursa uspjeli su na svom parketu nanijeti prvacima Golden State Warriorsima sedmi poraz u sezoni, ali i zaustaviti ih na malom broju poena...

Spursi su pobijedili Golden State sa 87:79 te dali naslutiti kako treba igrati protiv Stepha Curryja i društva. Time su Spursi ostali na savršenom učinku kod kuće ove sezone (32-0).

Već prva četvrtina nagovijestila je da će ovo biti veoma neobična utakmica za aktualne prvake jer je završena s ukupno 35 poena - 18:17 za goste. Ipak, drugu Spursi rješavaju u svoju korist sa 26:19 te na odmor odlaze sa šest poena prednosti (43:37). Warriorsi su izgledali kao cijele sezone samo u trećoj četvrtini, kad su ubacili 28 poena, a primili 22 te su uspjeli izjednačiti rezultat i svim navijačima napokon omogućiti da gledaju nešto napetiju završnicu.

A u njoj je prevaga bila sjajna obrana Spursa, koja je zaustavila Warriorse na samo 14 poena te su u takvom odnosu snaga uspjeli osigurati važnu pobjedu te su sad na omjeru 59-10 i svim članovima Chicago Bullsa iz sezone 1995./1996. dali nadu u to da im rekord (72-10) možda i neće biti srušten. Bit će napeto, sad su na 62-7, što znači da je do kraja regularnog dijela sezone još 13 utakmica.

Najzaslužniji za poraz prvaka svakako je bio odlično raspoloženi LaMarcus Aldridge s 26 poena i 13 skokova, najviše u redovima Spursa. Pridodao mu se Leonard s 18. S druge strane, Thompson je ubacio 15 poena uz samo jednu tricu iz sedam pokušaja. Lošu večer imao je i najbolji košarkaš dosadašnjog dijela sezone Steph Curry koji je ubacio samo 14 poena uz samo jednu tricu iz 12 pokušaja. To sve govori o obrani Spursa. A je li ovo samo loša večer ili recept koji vrijedi, saznat ćemo 8. travnja u 'domu' Warriorsa, a 11. travnja ponovno u San Antoniju.

Odličnu večer imao i je i Bojan Bogdanović u porazu Brooklyn Netsa protiv Detroit Pistonsa (103:115). Iako su se gosti iz New Yorka držali većinu susreta, nisu mogli protiv bolje i dominantnije momčadi. No naš je reprezentativac svejedno ubacio 19 poena za 33 minute igre te potvrdio sjajnu formu. Šutirao je ukupno sedam od 16, zabio je od toga tri trice od sedam pokušaja i skočio je pet puta u obrani.

Netsi su predzadnji na Istoku s omjerom 19-50. Pistonsi su sad na 36-34 i drže devetu poziciju, što znači da im u posljednjih 12 susreta slijedi grčevita bitka za ulazak među osam.