Nezaustavljivi...

SP košarka: Juniori 'pokorili' i Španjolce

Hrvatska U19 košarkaška reprezentacija i dalje je bez poraza na Svjetskom prvenstvu na Novom Zelandu. U pet utakmica upisala je isto toliko pobjeda, a nova 'žrtva' naših juniora bila je Španjolska.

U 2. kolu skupine F drugog kruga natjecanja Hrvatska je pobijedila Španjolsku 91-72, te će se za prvo mjesto u skupini boriti s Australcima, koji su nakon pet utakmica također neporaženi.

Na poluvrijeme su hrvatski reprezentativci otišli s osam koševa viška (38-30), ali su se Španjolci na ulazu u posljednju četvrtinu približili na samo koš zaostatka (59-58). Međutim, izabranici Borisa Kurtovića furiozno su odigrali posljednju dionicu, te ju dobili s ukupnih 32-14.

U posljednjoj su četvrtini hrvatski košarkaši pogodili četiri trice, te tako došli do prednosti, a ukupno su u cijeloj utakmici pogodili čak 14 trica (od 31 pokušaja), te tako u potpunosti nadigrali Španjolce, najprecizniju momčad za tri poena s prošlogodišnjeg U18 Europskog prvenstva, u tom segmentu igre.

Hrvatsku je predvodio Leon Radošević s 22 koša i 8 skokova, dok je Dino Butorac zabio 16 (10 u posljednjoj četvrtini). Dvoznamenkasti su po broju koševa bili i Toni Prostran (15) i Tomislav Zubčić (12), dok je najbolji hrvatski strijelac i drugi najbolji strijelac turnira, Mario Delaš, utakmicu završio s 9 koševa, 7 skokova i 6 asistencija.