Čudo u Arizoni

Rudežova Indiana slavila, Lakersi odradili najgore poluvrijeme od 1960.

Košarkaši Indiana Pacersa pobijedili su Los Angeles Lakerse 110-91, u dvoboju u kojem hrvatski košarkaš Damjan Rudež nije postigao niti jedan koš, dok su Lakersi u prvom poluvremenu zabili svega 27 koševa što je njihov najgori učinak otkako su 1960. preselili u Los Angeles...

Lakersi su u prvoj četvrtini zabili 15, a u drugoj 12 koševa uz očajnih 16 posto šuta iz igre. Indiana je već na poluvremenu imala 33 koša viška (60-27). Premda su Kobe Bryant i društvo u nastavku zabili 64 koša, što je bilo najefikasnije poluvrijeme Lakersa ove sezone, to nije bilo dovoljno za pobjedu. Domaćin je na koncu slavio sa 19 koševa prednosti prekinuvši niz od osam uzastopnih poraza.

Kod Pacersa šestorica igrača su imala dvoznamenkast broj koševa, a najviše su zabili Rodney Stuckey (20 koševa i 10 skokova i 7 asistencija), te C.J. Miles (20 koševa). Rudež je na parketu Bankers Life Fieldhousea proveo 12 minuta bez postignutog koša uz tri promašene trice i dva skoka.

"Nije bitno što sam imao 'double-double' već što smo slavili i prekinuli seriju poraza. Ispred nas je teška serija gostovanja po Zapadu i ova pobjeda nam je važna," kazao je Stuckey.

Kod Lakersa najbolji je bio Kobe Bryant sa 21 košem uz šut 8/26, Nick Young je dodao 18 koševa, a Carlos Boozer 13 koševa i 10 skokova.

"Od prve minute se vidjelo da nismo pravi. Noge nas nisu slušale," kazao je Bryant nakon treće gostujuće utakmice Lakersa u posljednja četiri dana.

Aktualni prvaci San Antonio Spursi poraženi su na gostovanju kod Portland Trail Blazersa 95-108 ubilježivši i osmi poraz sezone, uz 17 pobjeda, dok je Portland stigao do 19. pobjede. Domaćin je stigao do pobjede premda je jedan od 'startera' Robin Lopez u trećoj dionici igre slomio ruku.

"Do sada sam imao sreće s ozljedama u karijeri, no sada se dogodila ova ružna stvar. Pukle su mi dvije košćice i vidjet ćemo koliko ću izbivati s terena," kazao je Lopez kojem je ovo bila prva ozljeda u posljednjih 18 mjeseci.

Najefikasniji kod domaćina bili su Damian Lillard sa 23 koša i 10 skokova, te LaMarcus Aldridge sa 23 koša i 14 skokova. Spurse, koji su nastupili bez Tonyja Parkera, Tima Duncana i Manu Ginobilija predvodili su Kawhi Leonard sa 21 košem i devet skokova, te Aron Baynes sa 15 koševa i devet skokova.

U najdramatičnijoj utakmici večeri Milwaukee Bucksi su tricom od table Khrisa Middletona u zadnjoj sekundi stigli do pobjede protiv Phoenix Sunsa 96-94. Sunsi su u zadnjih osam minuta prosuli deset koševa viška, a imali su i dva koša prednosti tri sekunde prije kraja. No, nije bilo dovoljno.

"Bio je to ludi koš, mislio sam da će lopta iscuriti. Bio je to sretan koš, zaista smo imali sreće," kazao je Middleton koji je utakmicu završio sa 14 koševa.

Najbolji je bio Brandon Knight sa 20 koševa i sedam skokova. U redovima Sunsa najefikasniji su bili Markieff Morris sa 25 koševa, te Isaiah Thomas sa 20 koševa.

Toronto je zadržao vodeću poziciju na Istoku pobjedom protiv Orlanda 95-82. Bila je to treća uzastopna pobjeda Raptorsa, 19. ove sezone, te deseta uzastopna protiv Magica. Toronto su do pobjede predvodili Lou Williams sa 18 i Kyle Lowry sa 17 koševa. Kod gostiju najbolji su bili Tobias Harris (18) i Ben Gordon (16).

Rezultati susreta NBA lige
Indiana - LA Lakers 110-91 (Damjan Rudež je za Indianu igrao 12 minuta bez postignutog koša, uz tri promašene trice)

4. Utah 6 18 .250 12 1/2

5. Minnesota 5 18 .217 13