Pistonsi slavili nad Warriorsima

Košarkaši Detroit Pistonsa upisali su šestu ovosezonsku pobjedu u NBA ligi svladavši na gostovanju Golden State Warriorse sa 107-102.

Napad Pistonsa predvodili su Richard Hamilton s 24 i Allen Iverson s 23 koša, a važnu ulogu s dvije trice u završnici utakmice odigrao je i Rasheed Wallace (19, 11 skokova). U sastavu Warriorsa najbolji su bili Latvijac Andris Biedrins (17, 19 skokova) i C.J. Watson (17).

Chicago Bullsi uspjeli su se oporaviti od katastrofalnog ulaska u utakmicu, te svladati u svojoj dvorani Dallas Maverickse s 98-91. Sredinom prve četvrtine gosti su vodili s 24-5, pa su iznervirani domaći navijači zviždali Bullsima. To je probudilo ponos kod domaćih igrača, te je započeo preokret. Ben Gordon (35) i Luol Deng (20) predvodili su Bullse, dok su najbolji u sastavu Mavsa kojima je ovo četvrti poraz zaredom bili Josh Howard (21, 11 skokova) i Erick Dampier (16, 18 skokova).

Cleveland Cavaliersi su ponajprije zahvaljujući odličnoj obrani u drugom poluvremenu s 110-99 svladali Denver Nuggetse. Nakon što su u prve dvije četvrtine dopustili gostima da ubace čak 61 poen, u nastavku su ih limitirali na samo 38 i preokrenuli rezultat. Maurice Williams (24) i LeBron James (22, 11 asistencija, 8 skokova) predvodili su Cavse, dok niti 26 pogodaka Chaunceya Billupsa nije bilo dovoljno da spriječi prvi poraz Nuggetsa od njegova dolaska u klub.