Kiks prvaka Europe

Partizan u 'paklu' BeoArene srušio Bayern, Barca zgazila Fener

Dvije pobjede favorita i dva posrtanja favorita donio je četvrtak u Euroligi.

Sve je počelo dvobojem u Kaunasu, gdje je CSKA svladao Žalgiris 88:86. U redovima najbolje ruske momčadi prednjačio je srpski reprezentativac Miloš Teodosić sa 16 koševa, Weems je ubacio 15, a Fridzon 12 poena. Kod domaćina je prvo ime bio Martynas Pocius s 20 koševa.

S identičnih 88:86 pobjedu je odnio i Milano, na gostovanju kod prvaka Europe Olympiacosa. Klub iz Pireja definitivno nije ista momčad sa i bez ozlijeđenog Vassilisa Spanoulisa, a to se vidjelo i u ovom ogledu. Početkom nastavka Milano se odvojio u Dvorani mira i prijateljstva, a bučna podrška 10 tisuća navijača pomogla je domaćinima tek da se vrate u utakmicu. Dalje od neizvjesne završnice Grci nisu mogli, iako su imali izuzetno raspoložene Perperogloua (22 koša i pet skokova) i Printezisa (16 koševa), kojemu je tek jedan skok nedostajao do double-double učinka. U redovima gostiju stranci su vodili glavnu riječ (Langford 20, Lawal 13, Jerrells 11).

Barcelona je u dosadašnjih osam kola upisala sve pobjede, a vrlo brzo je bilo jasno da će se serija Katalonaca nastaviti i u ogledu s Fenerbahčeom. Završilo je okruglih 20 razlike (93:73). Početkom nastavka momčad naših Bojana Bogdanovića (11 koševa, ali i pet izgubljenih lopti) i Luke Žorića (tri poena, četiri skoka) se raspala pa je Blaugrana u pojedinim trenucima imala i 25 koševa prednosti. Ante Tomić bio je odličan s 19 koševa, dva skoka i tri asistencije.

Fenerbahče je kod Barcelone bio u egalu jednu četvrtinu, a Bayern s Partizanom u Beogradu niti toliko. Na semaforu je svijetlilo 19:9 poslije prvih 10 minuta igre, na poluvremenu je momčad Duška Vujoševića imala +16, da bi završilo 70:55.