Majstorice odlučuju

Pacersi, Warriorsi i Thunder izborili sedme utakmice

U sva tri dvoboja koja su u četvrtak odigrana u doigravanju NBA lige momčadi koje su gubile s 2:3 u seriji uspjele su izboriti sedme i odlučujuće utakmice prvoga kruga.

Najbolja momčad Istočne konferencije Indiana izvukla se u teškim okolnostima i došla do pobjede u Atlanti s 95:88. Hawksi su imali sve u svojim rukama, vodili su s 3:2 u seriji i tri minute prije kraja držali prednost 84:79. No, predvođeni Davidom Westom Pacersi su u završnici napravili seriju 16:4 i iščupali pobjedu. West je zaključio utakmicu s 24 koša i 11 skokova, Paul George je također ubacio 24 koša, a 21 je dodao Lance Stephenson. Kod domaćih je prvo ime bio Jeff Teague s 29 poena, a po 16 su ubacili Paul Millsap i Lou Williams.

U gostima se za sedmu utakmicu morao izboriti i Oklahoma City koji je u konačnici svladao Memphis sa 104:84. Za razliku od dvoboja u Atlanti, ovdje nije bilo nimalo neizvjesnosti. Thunder je rano uspostavio kontrolu i praktički ni u jednom trenutku nije dao domaćima da se približe.

Kevin Durant se istaknuo s 36 koševa i deset skokova, Russell Westbrook je ubacio 25 koševa, a Reggie Jackson 16 za goste. Kod Memphisa su najbolji pojedinci bili Marc Gasol sa 17 i Zach Randolph sa 16 poena.

Golden State je pred svojim navijačima u Oaklandu pobijedio Los Angeles Clipperse sa 100:99. Clippersi su u posljednjoj minuti promašili tri šuta prije no što je Matt Barnes pogodio tricu sekundu prije kraja i samo ublažio poraz. Za više od toga nije bilo vremena.

Stephen Curry je za Warriorse ubilježio 24 koša i devet asistencija, Andre Iguodala je dodao 15, a Draymond Green 14 poena i isto toliko skokova. Kod gostiju treba istaknuti Jamala Crawforda s 19 poena, Matta Barnesa s 18 koševa i 11 skokova, Blakea Griffina sa 17 koševa, te DeAndrea Jordana s devet poena i čak 19 skokova.

Sva tri spomenuta para odlučujuće će sedme utakmice odigrati u subotu.

NBA doigravanje, prvi krug:

Istočna konferencija

Atlanta (8) - Indiana (1) 88:95 (Teague 29k / West 24k, 11s, George 24k)

(Serija je izjednačena na 3:3)

Zapadna konferencija

Memphis (7) - Oklahoma City (2) 84:104 (Gasol 17k / Durant 36k, 10s, Westbrook 25k)

Golden State (6) - LA Clippers (3) 100:99 (Curry 24k, Iguodala 15k / Crawford 19k)