Izgubio i Zadar

'Osveta' za polufinale u Beogradu: Zvezda razbila Cibonu u Draženovom domu!

Sva tri hrvatska kluba doživjela su uvjerljive poraze u 2. kolu regionalne ABA lige, a prošlogodišnji finalisti Cibona i Cedevita, te Zadar večeras su zbrojeno ostali na -48 razlike...

Cibona je u Draženovom domu doživjela težak poraz od beogradske Crvene Zvezde s čak 88-64 (26-11, 25-17, 27-19, 10-17). Beogradski klub je obilato 'naplatio' poraz u polufinalu završnog turnira prošle sezone, a od samog početka i prve četvrtine, koja je okončana s vodstvom srpskog kluba od 26-11, bilo je jasno da Ciboni prijeti visok poraz.

Razlika je bila i do 30 koševa, da bi u zadnjoj četvrtini Cibona ipak smanjila na konačnih -24. Kod Cibone su najučinkovitiji bili Rozić (14) i Lalić (10), dok su Zvezdu predvodili Williams (19) i Zirbes (15).

Košarkaši Cedevite poraženi su u Ljubljani od Union Olimpije s 77-67 (16-17, 21-15, 24-14, 16-21). Cedevita je doživjela i drugi poraz na startu ABA lige, a nakon Krke zagrebačka momčad nije ostvarila pobjedu niti na drugom gostovanju u Sloveniji.

Zadar je doživio poraz na gostovanju kod MZT-a u Skopju sa 72-58 (23-9, 14-17, 15-20, 20-12) pred 4000 gledatelja. I u Skopju je utakmica praktički bila riješena u prvoj četvrtini koju je makedonska momčad dobila s 23-9.

Kod Zadrana su najbolji bili Sobin (12) i Ivanov (11), a kod MZT-a su se istakli Cvetković (16) i Marinković (13). Zadrani su nakon drugog kola jedina hrvatska momčad koja ima pobjedu, ostvarenu na startu u Višnjiku protiv Igokee. (Hina)