NBA finale

VIDEO Odlični LeBron James donio 'break' Miamiju!

LeBron James vodio je s 35 koševa i 10 skokova Miami Heat do pobjede kod San Antonio Spursa 98-96 u drugoj utakmici finalne serije doigravanja NBA lige. Branitelji naslova poravnali su na 1-1…

Najbolji igrač današnjice morao je u prvoj utakmici napustiti parket četiri minute prije kraja zbog grčeva u nogama, koje je prouzrokovala nesnosna vrućina u dvorani, u kojoj se temperatura popela i do 32 stupnja! Klimatizacijski uređaji u AT&T Centeru, za razliku od prvog ogleda, u drugom su dobro funkcionirali.

LeBron James pružio je veliku partiju u ovom dvoboju. Pogodio je sve tri trice, ukupno je iz igre šutirao 14-22, iz slobodnih bacanja 4-5. Chris Bosh dodao je 18 koševa, Dwyane Wade i Rashard Lewis po 14. Wade je upisao 7 skokova i 4 asistencije.

U domaćem sastavu je Tony Parker zabio 21 koš uz 7 asistencija, Manu Ginobili je imao 19 koševa (trice 2-7) i 4 asistencije, dok je Tim Duncan upisao 18 poena i 15 skokova.

Miami Haet sada ima 47 utakmica zaredom u doigravanju bez dva uzastopna poraza. Po tom kriteriju su treći svih vremena, iza Bostona (54 utakmice od 1962. do 1966. godine) i Chicaga (52 utakmice od 1990. do 1993. godine).

San Antonio je do najveće prednosti u drugoj utakmici stigao početkom druge četvrtine kada je poveo s 30-19. Miami je uzvratio serijom 9-0 i smanjio na 30-28. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 43-43. Sredinom trećeg perioda su Spursi poveli 62-56, ali su gosti odgovorili s 8 uzastopnih koševa.

U završnici je Parker ubacio tricu nepune dvije i po minute prije kraja, kojom su Spursi poveli 93-92. Miami je tricom Bosha, jednim bacanjem Jamesa i košem Wadea napravio seriju 6-0, da bi Ginobili tricom sa sirenom samo ublažio poraz domaćina.

Rezultat u seriji je 1-1, baš kao i prošle sezone kada su se ove dvije utakmice sastale u finalu. Miami ove sezone još nije pretrpio niti jedan poraz u doigravanju u svojoj dvorani, u kojoj će u iduće dvije utakmice ugostiti Spurse. (TS)

NBA doigravanje, finale, 2. utakmica:

San Antonio – Miami 96-98 (Parker 21k, 7a, Ginobili 19k, 4a, Duncan 18k, 15s / James 35k, 10k, Bosh 18k, Wade 14k, 7s, 4a, Lewis 14k)

(rezultat u seriji je 1-1)