Brooklyn i Indiana slavili

Nevjerojatni Spursi 16. sezonu rade istu stvar, Portlandu divizijski naslov

Brooklyn Netsi napravili su veliki korak prema osiguravanju mjesta u doigravanju NBA lige nakon što su pred svojim navijačima savladali četvrti sastav Istočne konferencije Toronto Raptorse 114:109...

Netsi su na krilima Derona Williamsa, Brooka Lopeza i Thaddeusa Younga slavili i u kombinaciji s jučerašnjim porazom Miami Heata preuzeli sedmo mjesto na Istoku. Williams je ubacio 31 poen, a Young 22, uključujući koš nakon skoka u napadu 22 sekunde prije kraja za vodstvo 111:109. Šesta je to uzastopna pobjeda Brooklyna, za koji je naš Bojan Bogdanović nastupio 17 minuta, ubacio je tri poena, te upisao tri skoka i ukradenu loptu.

Gužva u borbi za sedmo i osmo mjesto na Istoku sad je još i veća, jer je čak pet momčadi unutar dvije pobjede. Netsi imaju dvije i pol pobjede manje od šestoplasiranog Milwaukeeja, dok od Miamija imaju pobjedu više, od Bostona pobjedu i pol, a od Indiane dvije i pol. Brooklyn i Miami imaju i utakmicu manje od svih navedenih momčadi.

Nadu za doigravanje zadržala je Indiana Pacers, koja je u svojoj dvorani slavila protiv izravnog konkurenta Charlotte Hornetsa s 93:74. Damjan Rudež uputio je tri šuta za tricu i sva tri pogodio, a upisao je i dva skoka za 12 minuta na parketu. Indiana zaostaje pobjedu i pol za osmoplasiranim Miamijem, koji ima i utakmicu manje.

Milwaukee Bucksi smanjili su Bostonove šanse za doigravanje za nekoliko postotaka nakon gostujuće 110:101 pobjede. Ersan Ilyasova predvodio je preokret Bucksa u trećoj četvrtini, nakon što su na poluvremenu zaostajali 11 koševa. Najbolji strijelac u konačnici bio je O. J. Mayo s 24 poena, dok je turski reprezentativac pridodao 17.

Doigravanje se za Oklahomu City Thunder činilo vrlo blizu do prije tjedan dana, no u kombinaciji s nekoliko poraza, uključujući noćašnjim kod Memphis Grizzliesa, Thunder je na samo jednu utakmicu udaljen od devetoplasiranog New Orleansa. Memphis je slavio sa 100:92, a do pobjede su ga predvodili Jeff Green s 22 poena i Marc Gasol s 19.

Grizzliesi su u potpunosti zaustavili najboljeg igrača Thundera u odsustvu Kevina Duranta, Russella Westbrooka, kojeg su limitirali na 18 poena, samo šest nakon prve četvrtine u kojoj je zabio 12.

Memphis se pobjedom ponovno izjednačio s Houstonom na drugom mjestu Zapadne konferencije i divizije Southwest.

San Antonio Spurs nastavlja svoj lov za Memphisom i Houstonom koji mu bježe dvije pobjede u borbi za to drugo mjesto na Zapadu. Spursi su noćas pred svojim navijačima pomeli Denver Nuggetse s 30 razlike (123:93), a najbolji igrač susreta bio je Danny Green koji je ubacio 21 poen, te bio stopostotan iza linije za tri poena (6-6).

Bila je to šesta uzastopna pobjeda San Antonija, 50. u ovoj sezoni, čime su i 16. sezonu zaredom upisali najmanje 50 slavlja u NBA ligi.

Pobjedu s 30 poena razlike upisao je i Portland, koji je u Los Angelesu nadigrao Lakerse sa 107:77. C.J. McCollum upisao je rekord karijere s 27 poena s klupe za pričuve, a 20 je pridodao Damien Lillard. Portland je pobjedom osigurao naslov u diviziji Nortwest, prvi nakon 2009. godine. Divizijski naslov osiguran je još početkom utakmice, odnosno porazom Oklahome Cityja.

4. Denver 28 48 .368 21 1/2

5. Minnesota 16 60 .211 33 1/2