Leonard najbolji s 21 poenom

Spursi 'metlom' prvi osigurali drugi krug playoffa

Košarkaši San Antonio Spursa prva su momčad koja je izborila plasman u drugi krug doigravanja NBA lige, oni su s maksimalnih 4-0 u pobjedama u prvom krugu izbacili Memphis Grizzliese.

Do četvrte pobjede Spursi su stigli u nedjelju u Memphisu uvjerljivom 116-95 pobjedom.

Kawhi Leonard ubacio je 21 koš za Spurse, Tony Parker je dodao 16, a LaMarcus Aldridge 15 uz 10 skokova, dok je Grizzliese predvodio Lance Stephenson sa 26 ubačaja.

Utakmicu je obilježio nešto duži prekid nakon dvije minute igre u drugoj četvrtini kada je pri vodstvu Spursa 25-23 nestalo struje u dvorani. Nakon prekida domaći su se dobro držali do odlaska na poluvrijeme kada je rezultat bio 47-45 za San Antonio, no u nastavku više nisu mogli pratiti ritam gostiju.

San Antonio će u drugom krugu igrati protiv boljeg iz ogleda između Oklahoma City Thundera i Dallas Mavericksa u kojemu trenutačno Oklahoma City vodi sa 3-1.