Šarić opet slavio

VIDEO Odlična partija Bogdanovića: Hrvat najzaslužniji za pobjedu Netsa

Bogdanović je protiv Pelicansa odigrao 27 minute i u tom je vremenu ubacio 23 koša te dodao šest skokova i dvije asistencije.

Bojan Bogdanović je sinoć bio uz Brooka Lopeza najučinkovitiji igrač Brooklyn Netsa u pobjedi od 143-114 nad New Orleans Pelicansima.

Bogdanović je odigrao 27 minute i u tom je vremenu ubacio 23 koša te dodao šest skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok. Brook Lopez je također zabio 23 koša. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je u 23 minute zabio šest koševa te ugrabio pet skokova.

Netsi (9-33) su vodili s dvadeset razlike u trećoj četvrtini, imali su 58 posto šuta iz iz igre i pogodili su 15 trica iz 30 pokušaja.

Kod Pelicansa (17-27) najbolji je strijelac bio Anthony Davis sa 22 pogotka i devet skokova, a Dante Cunnigham je dodao 14 koševa.

Philadelphia 76ers su tijesno sa 93-92 pobijedili Portland Trail Blazerse i to zahvaljujući dvjema tricama Roberta Covingtona u zadnje 38 sekunde. Covington je najprije pogodio tricu i doveo Sixerse na koš zaostatka od Portlanda. Nakon toga, 14 sekundi prije kraja Damian Lillard ima dva slobodna bacanja, jedno pogađa, ali promašuje drugo. Deset sekundi kasnije Covington puca drugu tricu i pogađa za vodstvo Philadelphie i pobjedu od 93-92.

Ersan Ilyasova je bio najbolji strijelac u redovima Sixersa sa 24 pogotka, Covington je dodao 22, a Joel Embiid je ubacio 18. Dario Šarić je odigrao 24 minute i zabio tri koša te ugrabio šest skokova uz tri asistencije, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

I Orlando (18-27) Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža je sinoć pobijedio. Slavili su sa 112-96 protiv Milwaukee Bucksa.

Do pobjede ih je predvodio Elfrid Payton sa 20 pogodaka i šest asistencija, dok je Aaron Gordon dodao 17 koševa. Mario Hezonja je u 13 minuta zabio tri koša uzu četiri skoka i jednu ukradenu loptu, dok je Damjan Rudež upisao samo minutu igre bez učinka.

Kod Bucksa najbolji je bio Jabari Parker sa 25 koševa, a Giannis Antetokounmpo je ubacio 17 koševa uz 14 skokova.

Slavili su i Los Angeles Lakersi (16-31) Ivice Zubca, sa 108-96 su pobijedili Indiana Pacerse i tako prekinuli niz od pet poraza

Najbolji strijelac Lakersa bio je Lou Williams koji je utakmicu završio sa 27 koševa. Zubac je odigrao šest minuta i zabio četiri koša te upisao jedan skok. U redovima Pacersa najbolji je bio Paul George sa 21 pogotkom, a Al Jefferson je zabio 20 koševa.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u petak:

Orlando Magic - Milwaukee Bucks 112-96
(Mario Hezonja je igrao 13 minuta za Orlando, zabio je tri koša i upisao četiri skoka te jednu ukradenu loptu; Damjan Rudež je odigrao jednu minutu za orlando, bez učinka)
Philadelphia 76ers - Portland Trail Blazers 93-92
(Dario Šarić je igrao 24 minute za Philadelphiju, zabio je tri koša i upisao šest skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i dva bloka)
Charlotte Hornets - Toronto Raptors 113-78
Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 107-91
Houston Rockets - Golden State Warriors 108-125
New Orleans Pelicans - Brooklyn Nets 114-143
(Bojan Bogdanović je igrao 27 minuta za Brooklyn, zabio je 23 koša i upisao šest skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok; Justin Hamilton je igrao 23 minute za Brooklyn, zabio je šest koševa i upisao pet skokova)
Atlanta Hawks - Chicago Bulls 102-93
Dallas Mavericks - Utah Jazz 107-112
Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 108-96
(Ivica Zubac je igrao šest minuta za Lakerse, zabio je četiri koša i upisao jedan skok)

4. Portland 18 27 .400 10 1/2
5. Minnesota 15 28 .349 12 1/2