bojan i mario gube minutažu

NBA liga: Slaba večer naših, Harden i Westbrook 'ludovali'

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović postigao je samo dva poena u 111-116 porazu Brooklyn Netsa na gostovanju kod Charlotte Hornetsa, dok je Mario Hezonja ubacio također samo dva poena u 104-101 domaćoj pobjedi Orlando Magica protiv Minnesota Timberwolvesa za koje Damjan Rudež nije niti ulazio u igru u susretima NBA lige igranima u srijedu...

Bogdanović je u 10. porazu Netsa u njihovom 12. ovosezonskom nastupu na terenu proveo 17:53 minuta i za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za dva iz igre, te je pogodio oba slobodna bacanja. Usto je sakupio četiri skoka, te po jednu asistenciju i osvojenu loptu.

U nastojanju da po prvi put ove sezone spoje dvije pobjede, nakon što su u utorak na svom terenu svladali Atlanta Hawkse sa 90-88, Netsima nije pomogla niti odlična igra Thaddeusa Younga koji je postigao 27 koševa uz 8 skokova. Kod Hornetsa, koji su sada na 50-postotnom učinku od 6-6, istaknuo se Nicolas Batum sa 24 ubačaja i 8 asistencija.

Hezonja je odigrao samo 8:28 minuta u prvom poluvremenu za Orlando, te je za to vrijeme uputio tri šuta iz igre (1-2 za dva i 0-1 za tricu), a sakupio je i po dva skoka i asistencije. Susret u Orlandu odlučen je u produžetku, a junak pobjede domaćih bio je Evan Fournier koji je pogodio tricu za pobjedu tri sekunde prije kraja. Fournier je sa 26 ubačaja bio i prvi strijelac Magica, Elfrid Payton je dodao 24 uz 7 skokova i 6 asistencija.

Kod Wolvesa sjajni su bili prvi u izbori posljednja dva "drafta", Andrew Wiggins sa 28 koševa i Karl-Anthony Towns sa 21 pogotkom, 12 skokova i 6 blokada, a blizu "triple-double" učinka bio je i Španjolac Ricky Rubio sa 8 koševa, te po 12 skokova i asistencija.

Orlando je sada na omjeru 6-6, a Minnesota na 5-7.

Paul George je sinoć sa 34 pogotka predvodio Indiana Pacerse do slavlja od 112-85 nad Philadelphia 76ersima koji su još uvijek bez ijedne pobjede.

C.J. Miles je dodao 20, dok je T.J. McConnell zabio 16 za Philadelphiju koja je do sada od početka sezone upisala 12 poraza i ni jendu pobjedu. Sada je na tri poraza od najgoreg početka sezone u povijesti kojeg su imali prošle godine.
Pacersi su imali prednost od 14 koševa na poluvremenu i u nastavku su ga brzo povećali.

Dallas Mavericksi su nadoknadili zaostatak od 18 koševa iz prvog poluvremena i pobijedili Boston Celtics sa 106-102. Dirk Nowitzki je zabio 23 koša, a Wesley Matthews 18 za Dallas. Zaza Pachulia je ubacio 14 koševa uz 12 skokova i to mu je šesti double-double ove sezone.

Celtics su se na kraju utakmice približili na 104-102 i imali su priliku da izjednače ili da povedu, no Raymond Felton je ukrao loptu Isaiahu Thomasu u zadnjim sekundama. Derron Williams je poslije toga zabio dva slobodna i zapečatio pobjedu.

Thomas je bio najbolji strijelac Bostona sa 19 pogodaka, Jared Sullinger je dodao 18 uz 12 skokova.

Atlanta Hawksi su pobijedili Sacramento Kingse sa 103-97, a Paul Millsap je zabio 23 koša i ugrabio 16 skokova za pobjedu. Dennis Schroder je dodao 22 pogotka. DeMarcus Cousins bio je najučinkovitiji Kings s 24 koša.

James Harden je zabio 45 koševa, uključujući svih devet koševa Houston Rocketsa u produžetku za pobjedu od 108-103 nad Portland Trail Blazersima. Tome je dodao 11 asistencija, osam skokovai pet ukradenih lopti.

Damian Lillard je predvodio Portland sa 23 pogotka, C.J. McCollum je ubacio 19 koševa, a Al-Farouq Aminu 16.

Russell Westbrook je također bio raspoložen sinoć i sa 43 pogotka odveo je Oklahoma City Thunder do pobjede od 110-103 nad New Orleans Pelicansima. Uz to je upisao devet skokova i osam asistencija. Enes Kanter je dodao 24 koša i 14 skokova.

Kod New Orleansa istaknuli su se Ryan Anderson sa 30 koševa te Eric Gordon i Ish Smith sa po18 svaki.

San Antonio je sinoć upisao šestu uzastopnu pobjedu slaveći sa 109-98 nad Denver Nuggetsima, a u tome mu je pomogao Tony Parker koji je zabio 25 koševa. Kawhi Leonard je zabio 20, Patty Mills 17. Tim Duncan 12 uz 11 skokova, a LaMarcus Aldridge 11 i 12 skokova za San Antonio. San Antonio je imao šut iz igre 49 posto i 33 asistencija. Denverov rookie Nikola Jokic je zabio 23 koša.

Utah Jazz su sinoć loše počeli utakmicu, ali su je ipak završili pobjedom. Pobijedili su Toronto Raptorse sa 93-89. Derrick Favors je bio najbolji kod Utaha sa 18 koševa i 11 skokova, Rodney Hood je ubacio 16 uz šest skokova i četiri asistencija za Jazz. Luis Scola je predvodio Toronto sa 22 pogotka. Kyle Lowry je dodao 20 uz šest asistencija i tri skoka.