pogodio prvi šut

VIDEO NBA liga: Hezonja debitirao i oduševio Orlando!

Noćas je odigrano čak 14 utakmica NBA lige u kojima su nastupe upisala trojica hrvatskih košarkaša...

Mario Hezonja debitirao je u NBA ligi u dresu Orlando Magica i ostavio sjajan dojam! Iako je Orlando poražen kod kuće od Washingtona 88:87, Hezonja je osvojio floridsku publiku svojom hrabrom, požrtvovnom i atraktivnom igrom.

Hezonja je ušao u igru sredinom prve četvrtine i odmah iz prvog šuta kao NBA igrač pogodio tricu kod rezultata 25:20 za Wizardse. Da ima pregršt samopouzdanja i da je spreman za najveće izazove Hezonja je pokazao i u samoj završnici kada je kod rezultata 82:82 stavio još jednu tricu. Koliko će biti bitan za igru Magica trener Scott Skiles pokazao je u toj završnici dvoboja kada je u odlučujućim napadima na utakmici držao Hezonju u igri.

Naš je košarkaš okončao utakmicu s 11 poena (4-9 iz igre), tri skoka, dvije asistencije, tri prekršaja i četiri izgubljene lopte. Ne zaboravimo da je ovo bio njegov službeni debi u kojem je dobio čak 25 minuta parketu, odnosno najviše minuta od svih igrača s klupe.

Wizardse je do pobjede predvodio Bradley Beal s 22 poena, dok je John Wall ubacio 21.

Nastup i poraz upisao je i Bojan Bogdanović čiji je Brooklyn Nets izgubio kod kuće od Chicago Bullsa 115:100. Bogdanović je na parketu proveo 29 minuta, te je upisao devet poena (3-8 šut iz ugre, 3-3 slobodna bacanja) i po jedan skok i asistenciju.

Jimmy Butler je predvodio Bullse do druge pobjede iz isto toliko susreta s 24 poena, Nikola Mirotić je pridodao 18, a Pau Gasol 16. Obojica Španjolaca upisali su i po devet skokova.

Damjan Rudež upisao je četiri i pol minute u pobjedi Minnesote kod LA Lakersa 112:111. Zabilježio je dva poena (1-1 iz igre) i jedan skok.

Timberwolvese, koji su igrali prvu utakmicu otkako je u nedjelju preminuo njihov trener Flip Saunders, je do pobjede predvodio sjajni Španjolac Ricky Rubio s 28 poena i čak 14 asistencija. Za Minnesotu je debitirao i prvi pick ovoljetnog NBA drafta Karl-Anthony Towns, koji je u 32 minute na parketu upisao 14 poena i 12 skokova.

Recimo i da se na parket vratio legendarni Kobe Bryant, koji je ubacio 24 poena, ali je za taj učinak potrošio i 24 lopte. Zabilježio je i četiri skoka, te asistenciju.

Derbi večeri igran je u Oklahomi gdje je Thunder na krilima ubojitog dvojca Kevin Durant i Russell Westbrook slavio protiv San Antonio Spursa 112:106. Westbrook je ubacio 33 poena i upisao 10 asistencija, dok je Durant pridodao 'skromna' 22 poena u svojoj prvoj službenoj utakmici još od veljače.

S druge strane je najviše poena u svojoj karijeri upisao Kawhi Leonard (32), dok je LaMarcus Aldridge u svom debiju za Spurse, nakon devet godina u Portlandu, upisao 11 koševa i pet skokova.

Blake Griffin predvodio je Los Angeles Clipperse do pobjede kod Sacramenta s 33 poena. Gosti su slavili sa 111:104, te su se oduprijeli monstruoznoj večeri DeMarcusa Cousinsa, centra Kingsa, koji je upisao 32 poena i 13 skokova.

Spomenimo i da su aktualni viceprvaci Cleveland Cavaliersi, nakon poraza na otvaranju sezone kod Chicaga, slavili na teškom gostovanju kod Memphisa s uvjerljivih 106:76. Kevin Love predvodio je Cavse sa 17 poena i 13 skokova, dok je Richard Jefferson dodao svojih 14 koševa. LeBron James, kojeg i dalje muče leđa, je upisao samo 12 poena. S druge strane najbolji strijelci kod Memphisa bili su Zach Randolph i Marc Gasol sa po 12 koševa.