nezaustavljivo jure bullse

Nitko kao Curry i Warriorsi: Prvi u povijesti NBA lige!

Golden State Warriorsi ispisali su novu stranicu NBA povijesti...

Golden State Warriorsi postali su prva momčad u povijesti NBA lige koja je sezonu otvorila s omjerom pobjeda i poraza 47-4. 'Ratnici' su noćas tek u posljednjoj četvrtini slomili otpor Houston Rocketsa i u konačnici slavili 123:110.

Steph Curry odigrao je još jednu utakmicu za pamćenje ubacivši 35 poena (12-24 iz igre), a uz to je upisao šest skokova i devet asistencija. Treba naglasiti da je Curry drugo poluvrijeme odigrao prilično slabo i da su ovu utakmicu, u završnici, pretežno izvukli njegovi suigrači.

James Harden je ostao bez poena u prvoj četvrtini, ali je onda 'poludio' u drugoj kada je zabio 18 od Houstonovih 39. Šuter Rocketsa završio je dvoboj s 37 koševa, te po pet skokova i asistencija.

Nitko u povijesti NBA lige nije u uvodnih 51 utakmicu upisao 47 pobjeda... Warriorsi i daje love učinak Jordanovih Chicago Bullsa, koji su 1996. godine upisali 72 pobjede u regularnom dijelu sezone.

San Antonio Spursi su slavili kod Heata u Miamiju s uvjerljivih 119:101. LaMarcus Aldridge predvodio je momčad Gregga Popovicha s 28 poena, dok je Kawhi Leonard pridodao 23.

Ključni trenutak utakmice dogodio se krajem treće četvrtine kada je Hassan Whiteside zaradio tehničku pogrešku, nakon koje su Spursi u 16 sekundi od 87:80 otišli do 94:80.

Utah Jazz je slavio u Dallasu kod Mavericksa šutom Gordona Haywarda u posljednjoj sekundi produžetka. No junak regularnog dijela utakmice bio je Rodney Hood koji je ubacio 29 poena, među kojima se našla i trica 1.5 sekundi prije kraja, koja je odvela Jazz u produžetak.

Washington je na krilima Johna Walla, 28 poena i 17 asistencija, slavio kod New York Knicksa 111:108. Wall je pogodio sva četiri slobodna bacanja u posljednjih 6.6 sekundi kojima su Wizardsi nanijeli prvi poraz novom treneru Knicksa Kurtu Rambisu.

Recimo i da je Milwaukee slavio protiv Boston Celticsa 112:111 nakon što je Kris Middleton pogodio jedno od dva slobodna bacanja 0.6 sekundi prije isteka vremena. Greg Monroe, koji nije započeo utakmicu u početnoj petorki, je upisao 29 poena i 12 skokova za Buckse koji su prekinuli negativan niz od pet poraza.