Bojan zabio sedam trica

VIDEO Bogdanovićeva i Brooklynova utakmica sezone, solidni Hezonja

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović ostvario je najbolji učinak ove sezone postigavši 23 koša za Brooklyn Netse u 128-119 domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Sacramento Kingsa...

Bogdanović je imao sjajnu šutersku večer, pogodio je čak sedam od devet pokušaja za tricu, te je ubacio i jedini šut za dva, a za 27:28 minuta provedenih na parketu dodao je još četiri skoka i jednu asistenciju.

Čitava momčad Netsa, koja ove sezone igra vrlo loše (omjer pobjeda i poraza 13-38), odigrala je odličnu napadačku utakmicu, te sa 128 poena postavila novi rekord sezone, a posebno se istakla odličnim šutom za tricu pogodivši 18 od 28 dalekometnih pokušaja i tako prekinula niz od pet poraza zaredom. Uz našeg Bogdanovića, najefikasniji su bili Joe Johnson (27, 11 asistencija) i Brook Lopez (26, 12 skokova). Kod Kingsa, koji su sve dalje od plasmana u doigravanje (21-29), najbolji je bio DeMarcus Cousins s 'triple-doubleom' (24, 10, skokova, 10 asistencija), a učinkom s klupe istaknuo se Darren Collison (25).

Mario Hezonja je u 93-107 domaćem porazu Orlando Magica protiv Los Angeles Clippersa igrao 22:15 minuta i ubacio devet poena (šut za dva 2-3, trica 1-3, slobodna bacanja 2-2) uz pet skokova. Clipperse (33-17) je do nove rutinske pobjede predvodio Chris Paul (21), dok je Victor Oladipo (18) bio prvo ime Magica (21-28).

Najzanimljivije je bilo u Clevelandu gdje su prošlogodišnji finalisti, domaći Cavsi ispustili dobivenu utakmicu protiv Boston Celticsa i na kraju izgubili sa 103-104. Samo osam sekundi prije kraja bilo je 103-99 za Cavse, ali tada se Evan Turner sjurio pod domaći obruč, postigao koš uz prekršaj J.R. Smitha. Turner je promašio slobodno bacanje, ali lopta se od jednog igrača Clevelanda odbila u aut, pa je Boston dobio tri sekunde za posljednju akciju. To je bilo dovoljno Averyju Bradleyu da pogodi tricu za pobjedu i to iz kuta preko ruke. Prvo ime Celticsa bio je Isaiah Thomas s 22 koša, Turner je dodao 19 uz 12 skokova, a Bradley 14. LeBron James ubacio je 30 za Cleveland, ali ovoga puta to nije bilo dovoljno za pobjedu. Ovom pobjedom Boston (30-22) se izjednačio s Atlanta Hawksima na trećem mjestu Istočne konferencije, dok je Cleveland (35-14) usprkos porazu i dalje vodeća momčad Istoka.

Dvoboj Dallas Mavericksa i San Antonio Spursa obično se označava kao teksaški derbi, ali u petak u Dallasu nije bilo nikakve neizvjesnosti, gostujući Spursi slavili su sa 116-90, a susret je bio odlučen još u prvom poluvremenu nakon kojega je bilo čak 36 razlike (62-26). Tih 36 razlike najveći je zaostatak Mavsa na poluvremenu u klupskoj povijesti. Kawhi Leonard (23) bio je najefikasniji u sastavu Spursa (42-8), koji su sigurni drugi na Zapadu, dok su Justin Anderson i Charlie Villanueva postigli po 13 poena za Mavse (28-25), koji su trenutačno šesti na Zapadu.

Zanimljivo je bilo u Charlotteu gdje je Miami Heat (29-22) svladao domaće Hornetse (24-26) sa 98-95. Najbolji bloker lige, centar Heata Hassan Whiteside ostvario je svoj četvrti 'triple-double' u karijeri, a treći ove sezone sa po 10 koševa, skokova i blokada. Najučinkovitiji kod pobjednika bio je Dwyane Wade (22), a kod poraženih Marvin Williams (27).

Atlanta Hawksi (30-22) sačuvali su vodstvo u skupini Southeast 102-96 domaćom pobjedom protiv Indiana Pacersa (26-24), koji sada drže osmo mjesto na Istoku, posljednje koje vodi u doigravanje. Paul Millsap (24) bio je najbolji kod Hawksa, a Paul George (31) kod Pacersa.

Denver Nuggetsi (20-31) kreirali su veliki preokret u četvrtoj četvrtini nadoknadivši 18 koševa zaostatka za 115-110 domaću pobjedu protiv Chicago Bullsa (27-22). Kod pobjednika istaknuo se Danilo Gallinari (33), dok Bullsima nije pomogla odlična igra Derricka Rosea (30, 9 skokova, 8 asistencija). No, više od poraza navijače Chicaga može zabrinuti ozljeda lijevog koljena Jimmyja Butlera na kraju prvog poluvremena, do tog je trenutka Butler postigao 19 koševa.

"Triple-double" i to svoj četvrti u karijeri u petak je ostvario i razigravač Washington Wizardsa (22-26) John Wall, on je protiv najslabije momčadi lige Philadelphia 76-ersa (7-43) postigao 18 koševa, sakupio 13 skokova, što mu je najbolji učinak u karijeri u toj kategoriji, te podijelio 10 asistencija.