Pau 46+18

Monstruozni Gasol, Bogdanović se vratio u petorku, ali Netsi i dalje gube

Bojan Bogdanović vratio se u početnu postavu Brooklyn Netsa, Damjan Rudež je dobio prve minute nakon nekoliko utakmica, no priča večeri bio je Španjolac Pau Gasol...

Centar Chicago Bullsa ostvario je učinak karijere u pobjedi 95-87 nad Milwaukee Bucksima kada je upisao 46 poena i 18 skokova! Samo u prvoj četvrtini Gasol je postigao 20 od 29 poena svoje momčadi. Bio je jednostavno nezaustavljiv i na kraju susreta je imao učinak od 17 ubačaja iz 30 pokušaja, te 12 pogođenih slobodnih bacanja.

Damjan Rudež je napokon osjetio zadovoljstvo igranja utakmice i dobio skoro devet minuta prilike u porazu njegovih Indiana Pacersa od Philadelphije 76ersa (92:93). Naš reprezentativac uspio je zabilježiti samo dva skoka u tom periodu.

Ovom pobjedom su 76ersi na omjeru 7-29, a Pacersi su porazom na 15-24. Poraz se dogodio na samom kraju, kad je 9,9 sekundi do kraja Carter-Williams (15) primio loptu i uspio položiti za pobjedu, drugu zaredom za ponajgoru momčad lige. Zanimljivo, noć prije iznenađujuće su kao gosti svladali Brooklyn Netse Bojana Bogdanovića.

Poraz se dogodio i ove večeri, bolji je bio Detroit, momčad koja je zabilježila osam pobjeda u posljednjih devet utakmica otkako se riješila skupog i nekorisnog potrošača lopti - Josha Smitha.

Trenutno su Pistonsi na omjeru 13-24 i doigravanje se ne čini tako nemoguće. Sa Smithom su imali svega pet pobjeda!

Naš Bogdanović zabio je 14 poena, zaigrao je u prvoj petorci i skupio 26 i pol minuta na parketu. Trice je gađao 0/3.

Najbolji strijelac bio je Joe Johnson sa 17 poena, ali Jennings kod Detroita je sa 20 koševa napravio tu malu razliku koja je značila pobjedu. Netsi su sada na omjeru 16-21.