breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade"
NBA liga

Milwaukee čudesno okrenuo Chicago, Hornetsi i Clippersi ubacili 33 trice!

Zaostatak od 27 koševa krajem treće četvrtine u gostima kod Chicaga košarkaši Milwaukeea uspjeli su nadoknaditi i na kraju su pobijedili 93-92…

Dvije minute i 50 sekundi prije kraja ogleda Bullsi su vodili 78-51. Niti to im nije bilo dovoljno za pobjedu! Već nakon pet minuta igre u zadnjoj četvrtini rezultat je bio izjednačen, 82-82. Do kraja se igralo koš za koš, a u završnici su gosti stigli do prve pobjede nad Chicagom u zadnjih 10 utakmica. Prekinuli su time seriju od tri poraza i stigli do omjera 7-5.

Ersan Ilyasova je 14 od svojih 18 koševa zabio u drugom poluvremenu. Richard Hamilton je ubacio 30 poena za Bullse, njegov rekord ove sezone, ali je promašio šut koji je njegovoj momčadi ipak mogao donijeti pobjedu.

Aktualni doprvaci NBA ligi, igrači Okhahoma City Thundera, razbili su Charlotte Bobcatse 114-69. Domaćini su već na poluvremenu vodili sa 40 koševa razlike, 64-24. Predvodili su ih Kevin Durant sa 18 koševa i Russell Westbrook sa 12 koševa i 11 asistencija. Charlotte Bobcatsi, koji su u prošloj, skraćenoj sezoni s omjerom 7-59 imali najmanji postotak pobjeda u NBA povijesti, sada su na omjeru 7-6.

Brooklyn Netsi slavili su u produžetku protiv New York Knicksa 96-89. Netsi su protiv svojih rivala stigli do omjera 7-1 ove sezone u svom novom domu. Obje momčadi ukupno su sada na omjeru 9-4. Ispred njih je u Istočnoj konferenciji samo aktualni prvak Miami (10-3).

Brook Lopez je postigao 22 koša uz 11 skokova za Netse. Deron Williams je dodao 16 koševa i 14 asistencija. Imao je jednaki broj asistencija kao i cijela momčad Knicksa u kojoj su odskakala dvojica igrača, Carmelo Anthony sa 35 i 13 skokova, te Tyson Chandler koji je imao 28 poena i 10 skokova.

Iznenađenje je priredio New Orlenas gostujućom pobjedom kod LA Clippersa 108-95. Hornetsi, koji su prekinuli seriju od sedam poraza, te su Clippersima nanijeli njihov četvrti u nizu, u potpunosti su iz utakmice isključili Blakea Griffina, koji je u 35 minuta igre pogodio samo jednu od devet lopti iz igre, te je ogled završio sa samo 4 poena, najmanje u karijeri! Tek je četvrti puta u 173 utakmice u regularnoj sezoni ili doigravanju postigao manje od 10 koševa.

Ryan Anderson i Jason Smith ubacili su po 17 koševa za pobjedničku momčad. Caron Butler ubacio je 9 trica iz 15 pokušaja i stigao do rekorda karijere kada su pogođene trice u pitanju. Utakmicu je završio sa 33 poena i postao prvi Clipper ove sezone koji je postigao 30 ili više koševa.

Inače, momčadi su kombinirano pogodile čak 33 trice (iz 62 pokušaja), što je drugi najveći broj trica na jednoj utakmici u NBA povijesti, odnosno najveći kada su utakmice regularnog dijela sezone u pitanju! Clippersi su pogodili 18 trica (iz 37 pokušaja), što je njihov klupski rekord. Na njihovu žalost, Hornetsi su bili još uspješniji u prosjeku, te su pogodili 15 trica iz 25 pokušaja! Prednjačili su Greivis Vasquez (5-8), Ryan Anderson (5-9) i Austin Rivers (3-4). Greivis Vasquez je imao 25 koševa i 10 asistencija.

Memphis Grizzliesi, najuspješnija momčad lige, teškom su mukom kod kuće svladali Cleveland 84-78. Zach Randolph i Marc Gasol ubacili su po 19 koševa za Memphis, Anderson Varejao i Dion Waiters po 15 za Cleveland, Varejao je dodao i 22 skoka. (TS)

NBA liga, ponedjeljak:

Brooklyn – New York 96-89 u produžetku (Lopez 22k, 11s, Williams 16k, 6s, 14 a / Anthony 35k, 13s, Chandler 28k, 10s)

Washington – San Antonio 92-118 (Crawford 19k, Serahpin 18k, 7s / Diaw 16k, Splitter 15k, 12s, 7a)

Detroit – Portland 108-101 (Knight 26k, 6s, Monroe 20k, 10s, Singler 16k, 10s, 5a / Aldridge 32k, 10s)

Memphis – Cleveland 84-78 (Randolph 19k, 18s, M. Gasol 19k, 6s / Varejao 15k, 22s)

Oklahoma City – Charlote 114-69 (Durant 18k, 6s / Taylor 10k)

Chicago – Milwaukee 92-93 (Hamilton 30k, Boozer 19k, 11s / Ilyasova 18k, 6s)

Utah – Denver 105-103 (Jefferson 28k, 5s / Faried 21k, 9s, Lawson 16k, 5s, 9a)

LA Clippers – New Orleans 98-105 (Butler 33k, 10s, Paul 20k, 4s, 8a / Vasquez 25k, 6s, 10a, Anderson 17k, 8s)