NBA doigravanje

Miami poveo, Bullsi izgubili, drama u Houstonu

Košarkaši Miami Heata poveli su protiv Charlotte Bobcatsa s 1-0 u četvrtfinalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige...

Na domaćem parketu u prvoj utakmici serije aktualni su prvaci slavili sa 99-88 i tako savladali Bobcatse po 17. uzastopni put.

LeBron James s 27 koševa i 9 skokova, te Dwyane Wade s 23 koša bili su najbolji igrači Miamija koji je startao sporije u utakmicu, a onda ju preokrenuo u trećoj četvrtini. Kemba Walker s 20 koševa, 6 skokova i 5 asistencija bio je najbolji pojedinac Bobcatsa, dok je Al Jefferson ubacio 18 koševa, ali je u drugoj četvrtini zadobio ozljedu stopala nakon čega je bio manje učinkovit.

Washington Wizardsi oduzeli su Chicago Bullsima prednost domaćeg parketa već u prvoj utakmici savladavši ih u njihovom United Centeru 102-93. Bila je to Wizardsima treća pobjeda u četiri međusobne utakmice ove sezone, a odluka je pala u posljednjoj četvrtini koju su dobili 30-18. Nene je predvodio Wizardse s 24 koša, Trevor Ariza zabio je 18, John Wall 16 koševa, dok je Andre Miller osam od svojih 10 koševa zabio u posljednjoj četvrtini. Bullsima nije pomoglo ni što su imali sedmoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa. Najefikasniji su bili Kirk Hinrich i D.J. Augustin sa 16 koševa.

Najveća drama u nedjelju navečer odigravala se u Houstonu gdje su domaći Rocketsi izgubili nakon produžetka od Portland Trail Blazersa sa 122-120. Do vodstva u seriji 1-0 Trail Blazerse su vodili LaMarcus Aldridge i Damian Lillard. Aldridge je zabio 46 koševa, što je klupski rekord u doigravanju, a upisao je i 18 skokova. Lillard je pak u svojem debiju u doigravanju ubacio 31 koš, a preuzeo je uzde u svoje ruke minutu prije kraja produžetka kada je Aldridge morao napustiti igru zbog šest prekršaja. Lillard je potom zabio pet koševa, uključujući i slobodna bacanja 17 sekundi prije kraja.

Kod Houstona su prednjačili James Harden i Dwight Howard svaki s 27 koševa. Howard je upisao i 15 skokova, dok je Howard promašio šut za drugi produžetak sa zvukom sirene. Druga utakmica serije igra se u srijedu navečer, također u Houstonu.(TS)