'super mario'

VIDEO Pogledajte ključnu krađu i monstruozno zakucavanje Hezonje u pobjedi!

Hrvatski NBA igrači odigrali su ključnu ulogu u pobjedi Hrvatske nad Grčkom u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Rio de Janeiru...

Iako su hrvatski košarkaši vodili i 24 poena prednosti protiv Grčke u polufinalu predolimpijskog turnira u Torinu, Grci su zamalo preokrenuli utakmicu i otišli u finale. No to se nije dogodilo zahvaljujući odličnoj obrani u posljednjoj četvrtini, ali i individualnim potezima naših NBA igrača - Bojana Bogdanovića, Darija Šarića i Marija Hezonje.

Posljednje spomenuti košarkaš možda je povukao i jedan od ključnih poteza na utakmici kada je na isteku treće minute u posljednjoj četvrtini, kod vodstva +5, ukrao loptu na centru igrališta kada je kretala grčka kontra i onda monstruozno zakucao, te podigao samopouzdanje našoj reprezentaciji.

Nakon toga Grčka više nije bila konkurenta, iako se u 13 sekundi prije kraja vratila na samo -4. No Bogdanović je stavio slobodno bacanje i zapečatio pobjedu Hrvatske rezultatom 66:61.