Zadar se izvukao

VIDEO Pogledajte ludi kraj s hrvatskih parketa: Četiri poena u tri sekunde!

Uzbudljiva je bila završnica četvrtfinalnog dvoboja Kupa Krešimira Ćosića.

U četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića Zadar je uspio pobijediti Zagreb u Trnskom i izboriti nastup na Final Fouru.

Slavili su Zadrani 71:70, a pobjednički koš u zadnjoj sekundi postigao je Ante Delaš.

Zagreb je na krilima zadarskih košarkaša u svojim redovima (Jakov Vladović, Pavle Marčinković) imao 67:60 sredinom četvrte četvrtine, ali onda Zadar radi seriju 9:0 i rezultat na semaforu je 67:69.

U samom finišu, 10-ak sekundi prije kraja dosuđen je faul na Vladoviću koji prvo slobodno bacanje pogađa, drugo promašuje, ali loptu je uz dosta sreće uspio uhvatiti Marčinković i postići koš za 70:69 vodstvo Zagreba točno tri sekunde prije kraja.

Trener Zadra Ante Nazor pozvao je minutu odmora kako bi dogovorio posljednju akciju na utakmici. Lovre Bašić je izveo loptu i dodao ju Delašu koji se driblingom riješio svog čuvara i uspio iskreirati prostor za težak šut. Kad je lopta ušla, uslijedilo je veliko zadarsko slavlje u Novom Zagrebu.

Dodajmo kako je ranije prolazak na završni turnir izborio Kvarner 2010, a preostala dva polufinalista saznat ćemo nakon utakmica Gorica - Cedevita i Jolly JBS - Cibona.