Opet -25

Košarkašice izgubile od Kine, četvrtfinale sve dalje

Košarkašice Hrvatske upisale su drugi poraz na Olimpijskim igrama koje se održavaju u Londonu. Zanimljivo, još su jednom poražene s identičnih 25 poena...

I dok se protiv Amerikanka takav poraz mogao prihvatiti, onaj protiv Kine u ponedjeljak (58-83) je daleko teže pao. No, Kina je pobjedom protiv Češke u prvom kolu dokazala koliko jaka, pa je zapravo i ovakav rezultat donekle realan.

Velika boljka hrvatskih košarkašica u ponedjeljak je bila obrambena igra. Prelako su Kineskinje dolazile do koševa, pogotovo njihova centarska linija, ali i šuterice s distance. U obrani je Hrvatska konstantno padala na "pick and roll" igri i tako se nije moglo suprostaviti Kini.

Hrvatska je jedino uspjela parirati u prvoj četvrtini (24-21 za Kinu), a donekle je prihvatljivo završilo i prvo poluvrijeme (39-31 za Kinu). Nakon toga je uslijedio potpuni raspad hrvatske igre i na kraju je semafor pokazivao +25 za Kineskinje.

''Možda su cure mislile da ćemo lako nakon onako dobrog otpora Amerikankama pa nam se to osvetilo'', rekao je izbornik Bralić.

Ružno je na kraju izgledalo da je Hrvatska imala čak 23 izgubljene lopte, ali i šut 5-18 za tri poena.

''Dobro su nas proučile i zaustavile na našim najjačim mjestima, a mi nismio znali riješiti njihovu obranu'', dodala je Ana Lelas.

Kod Hrvatske je najbolja bila kapetanica Sandra Mandir sa 22 poena i pet skokova. Anđa Jelavić je dodala 11 uz pet skokova i četiri asistencije. Najbolja Kineskinja je bila Nan Chen sa čak 28 poena i 10 skokova. Lijie Miao je dodala 17 poena, a imala je i pet skokova, te 10 asistencija.

U srijedu, u 21 sat, Hrvatska će igrati utakmicu 3. kola protiv čeških košarkašica.(TS)