Čudesan preokret Oklahome

Kakva večer Duranta: Zabio 51 koš i tricu za pobjedu u drugom produžetku

Trica Kevina Duranta 1,7 sekundi prije kraja drugog produžetka donijela je košarkašima Oklahoma Cityja pobjedu na gostovanju kod Toronta (119-118)...

Raptorsi su 49 sekundi prije kraja vodili sa 118-110 i činilo se da je priča riješena, ali uslijedile su trice Duranta i Dereka Fishera i za kraj još jedna pobjednička trica prvog strijelca NBA lige. DeMar DeRozan je u preostalom vremenu uspio šutirati, ali ostao je prekratak.

Durant je zaključio utakmicu s 51 košem, 12 skokova i sedam asistencija, a trice je gađao 7-12. Reggie Jackson je dodao 25 koševa i 12 skokova, dok je 15 poena upisao Russell Westbrook koji je napustio igru u trećoj četvrtini zbog nove ozljede desnog koljena. DeRozan je za Toronto ubacio 33 koša, a po 25 su dodali Amir Johnson i Kyle Lowry.

Oklahoma City je drugi u Zapadnoj konferenciji (51-18), a ispred njega je i dalje San Antonio (52-16) koji je u petak ostvario 12. uzastopnu pobjedu. Slavili su Spursi bez poteškoća na gostovanju kod Sacramenta (99-79), uz 17 koševa Marca Belinellija, 15 Kawhija Leonarda, te po 14 Manua Ginobilija i Tonyja Parkera. Za San Antonio je ovo najduži pobjednički niz od istog takvog iz studenog 2010. godine.

Vodeća momčad Istočne konferencije Indiana (51-18) pobijedila je Chicago s 91-79, a utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini kad su Pacersi napravili seriju 19-0. Čovjek s klupe Luis Scola postigao je 19 koševa, a Lance Stephenson 15 za domaće, dok su Bullse predvodili Jimmy Butler i D.J. Augustin s po 17 poena.

Prvak Miami je na svome parketu svladao Memphis s 91-86 iako je samo četiri minute i osam sekundi prije kraja gubio sa 77-84. Pred očima teniske zvijezde Rogera Federera, koji je nešto ranije pobijedio našeg Ivu Karlovića, Miami je kreirao preokret za tek četvrto slavlje u posljednjih deset utakmica. Ray Allen je ubacio 18 koševa, a LeBron James 15 za Heat, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Zach Randolph s 25 poena i 14 skokova.

New York je uz 22 koša Amarea Stoudemirea i 21 Carmela Anthonyja slavio na gostovanju kod Philadelphije s 93-92, što mu je osma uzastopna pobjeda. S druge strane, negativnom nizu Sixersa nema kraja. Ovo im je bio 23. poraz zaredom, što je izjednačenje drugog najgoreg niza u ligi. Jednaki su broj uzastopnih utakmica izgubili i Vancouver (1995/96), Denver (1997/98) i Charlotte (2011/12). Rekorder je, pak, Cleveland s 26 poraza u nizu u sezoni 2010/11. (TS)

NBA liga, petak:

Miami - Memphis 91-86 (Allen 18k, James 15k / Randolph 25k, 14s)

Phoenix - Detroit 98-92 (Bledsoe 23k, Dragić 20k / Stuckey 23k)

LA Lakers - Washington 107-117 (Meeks 21k, Young 21k / Wall 28k, 14a, Beal 18k)

Sacramento - San Antonio 79-99 (Thomas 18k / Belinelli 17k, Leonard 15k)

Dallas - Denver 122-106 (Ellis 26k, Nowitzki 21k / Hickson 18k)

Philadelphia - New York 92-93 (Carter-Williams 22k, 13s / Stoudemire 22k, 10s, Anthony 21k)

Indiana - Chicago 91-79 (Scola 19k, Stephenson 15k / Butler 17k, Augustin 17k)

Brooklyn - Boston 114-98 (Johnson 27k, Plumlee 18k / Bradley 28k)
Atlanta - New Orleans 105-111 (Teague 26k / Davis 34k, 11s, Evans 21k)

Toronto - Oklahoma City 118-119, dva produžetka (DeRozan 33k / Durant 51k, 12s, Jackson 25k, 12s)