Gaze sve pred sobom

Hrvatski juniori razbili i Latviju: Bender asist do triple-doublea!

Hrvatski košarkaši odigrali su još jednu sjajnu utakmicu i nastavili pobjednički niz na Europskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Turskoj...

Izabranici Ante Nazora u drugoj su utakmici drugoga kruga deklasirali Latviju s 92-72 i u srijedu će se protiv Italije boriti za prvo mjesto u skupini E i potencijalno lakšeg suparnika u četvrtfinalu. Podsjetimo, naša je reprezentacija slavila i u sva tri dvoboja prvoga kruga, tako da je i dalje na maksimalnom broju pobjeda u Turskoj.

Protiv Latvije je Hrvatska prvu četvrtinu riješila u svoju korist s 29-15, a na poluvremenu je već imala ogromnih 60-32. Priča je tu praktički bila završena, a u nastavku su Latvijci tek malo ublažili poraz.

Hrvatsku je predvodio sjajni Dragan Bender koji je ostao samo koračić od triple-doublea. Zaključio je utakmicu s 21 košem, 17 skokova i devet asistencija! Luka Božić je ubacio 25 poena, a Ante Žižić je upisao 13 koševa i 11 skokova. Kod Latvijaca je najefikasniji bio Rauls Avenitis s 13 poena.

EP košarkaša U-18, drugi krug, skupina E, 2. kolo:

Hrvatska - Latvija 92-72

Italija - Litva 64-61

Francuska - Poljska 73-37

Redoslijed: 1. Hrvatska 4-0, 2. Italija 4-0, 3. Latvija 2-2, 4. Francuska 1-3, 5. Litva 1-3, 6. Poljska 0-4