U subotu protiv Srbije

Hrvatska započela pripreme za Svjetsko prvenstvo porazom od Francuske

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija porazom je započela pripremni turnir pred odlazak na Svjetsko prvenstvo u Pauu, bolji od naših igrača bili su domaćini Francuzi sa 81-71 (24-10, 20-23, 13-31, 24-7).

Hrvatska je loše otvorila i zatvorila utakmicu. Nakon osam minuta bilo je 19-4 za Francusku, a Hrvatska je zahvaljujući odličnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini, ponajviše zahvaljujući Dariju Šariću i Luki Žoriću, uspjela preokrenuti rezultat i osam minuta prije kraja povesti s velikih 10 razlike (69-59). No, do kraja susreta Francuska je ostvarila seriju od čak 22-2 i stigla do sigurne pobjede.

Luka Žorić ubacio je 20, a Dario Šarić 17 koševa za Hrvatsku, dok su kod Francuske najefikasniji bili Thomas Heurtel sa 14 i Nando De Colo sa 13 poena.

U drugom susretu 1. kola Grčka je svladala Srbiju sa 66-64 (13-12, 16-17, 18-20, 19-15).

Hrvatska će u 2. kolu u subotu igrati protiv Srbije u 16.30 sati, dok će u nedjelju igrati protiv Grčke od 18 sati. (Hina)