Tako blizu...

VIDEO Warriorsi pred 'rajem': San Antonio brani rekord Jordanovih Bullsa

Golden State Warriorsima nedostaju dvije pobjede da sruše rekord Chicago Bullsa iz 1996.

Golden State Warriors su sinoć nadoknadili deset koševa zaostatka iz zadnje četvrtine i na kraju sa 100-99 slavili protiv Memphis Grizzliesa, upisavši tako 71. pobjedu ove sezone.

Sada im nedostaju dvije pobjede da sruše rekord Chicago Bullsa predvođenih s Michaelom Jordanom iz sezone 1995./96. Golden State sada ima 33 pobjede u gostima čime se izjednačio s Bullsima, koji su imali omjer pobjeda i poraza u gostima 33-8. Warriorsi (71-9) idu u goste San Antonio Spursima u nedjelju i ako pobjede izjednačit će se s rekordom Bullsa koji su u jednoj sezoni upisali 72 pobjeda. Ali treba naglasiti da je Golden State izgubio 33 utakmice zaredom u San Antoniju.

Draymond Green je utakmicu završio sa 23 pogotka i 11 skokova kao najbolji igrač Warriorsa. Klay Thompson je ubacio 20 koševa, Stephen Curry 17, a Harrison Barnes 14. Memphisov Lance Stephenson je promašio dva šuta u zadnjim sekundama utakmice. Grizzliese je predvodio Matt Barnes sa 24 postignuta pogotka i 15 skokova, Vince Carter je ubacio 15, a Stephenson 13. Memphis nije olakšao Warriorisima u utakmici u kojoj je bilo 18 promjena vodstva i 13 izjednačenja. Warriors su gubili 90-80 u zadnjoj četvrtini kada su napravili seriju od 18-7 za vodstvo od 98-97 nakon trice Barnesa 1:40 minuta do kraja.

Chicago Bulls su ostali u utrci za doigravanje nakon što su sinoć sa 105-102 pobijedili Cleveland Cavalierse. Jimmy Butler je zabio 21 koš za pobjedu, rookie Cristiano Felicio je dodao 16. Chicago je poveo na početku zadnje četvrtine zahvaljujući seriji od 15-0, a J.R. Smith je promašio tricu na zvuk sirene za kraj i tako onemogućio Cleveland da regularni dio sezone završi kao prva momčad Istočne konferencije, Najbolji strijelac Cavaliersa bio je Le Bron James koji je zbaio 33 koša. Bullsima je sada potrebna pobjeda u zadnje dvije utakmice i poraz Indiane u zadnje tri ako ne žele propustiti doigravanja prvi put nakon 2008.

Minnesota Timberwolves su sa 106-105 bili bolji od Portland Trail Blazersa, a koš 1,8 sekundu prije kraja pogodio je Karl-Anthony Towns. Minnesota je vodila 100-93 nakon šuta Tayshauna Princea 3:03 minute prije kraja, ali je Damian Lillard pogotkom minutu do kraja smanjio razliku na 101-99. Andrew Wiggins je pogodio jedno bacanje od dva 41 sekundu do kraja, ali je Lillard pogodio polaganje 13.3 sekundi do kraja i doveo Blazerse na jedan razlike (102-101) u utakmici u kojoj je rezultat cijelo vrijeme bio tijesan. Nakon bacanja Zacha LaVinea za Timberwolvese, Lillard je pogodio tricu i na njemu je napravljen prekršaj 3.5 sekundi do sučeva znaka za kraj i Blazersi su poveli sa 105-104. No Towns, koji je utakmicu završio sa 27 pogodaka, uništio im je nade u pobjedu. Andrew Wiggins je dodao 23 koša. Najučinkovitiji kod Blazersa bio je Lillard sa 31 pogotkom.

Sacramento Kings su, zahvaljujući Rudy Gayu koji je pogodio dva slobodna bacanja sekundu prije kraja, pobijedili Oklahoma City Thunder sa 114-112. Gay je na kraju upisao učinak od 24 koša, a najučinkovitiji kod Kingsa bio je Darren Collison sa 27 koševa i osam asistencija. Oklahomu, koja je osvojila divizijski naslov i treća je u Zapadnoj konferenciji, predvodio je Kevin Durant koji je zabio 31 koš uz osam asistencija. Durant je zabio najmanje 20 koševa u 63 utakmice zaredom izjednačivši se tako s Kobeom Bryantom (2005-07) u najduljem takvom nizu. Russell Westbrook je ubacio 24 koša uz 10 asistencija, a Serge Ibaka 14 za Oklahoma City. Sacramento se tako pobjedom prostio od 28 godina stare Sleep Train Arena, a od iduće sezone momčad će igrati u novoj 519 milijuna dolara vrijednom Golden 1 Centru.