Promašili tricu za pobjedu

Cibona i drugi put poražena u Ligi prvaka: Prokockali +15!

Vukovi su imali veliku prednost početkom druge četvrtine, ali to se vrlo brzo istopilo.

Košarkaši Cibone u susretu su 2. kola skupine D FIBA-ine Lige prvaka pretrpjela drugi poraz izgubivši u Sremskoj Mitrovici od Mega Leksa sa 79:81 (29-17, 14-22, 17-23, 19-19).

Cibona je odlično otvorila utakmicu i na krilima Ante Tonija Žižića početkom druge četvrtine povela sa 32:17. Nažalost, kada je Žižić zbog odmora preselio na klupu domaći sastav je već do poluvremena uhvatio rezultatski priključak da bi krajem treće četvrtine stigao i do prvog vodstva.

Iako je dvije i pol minute prije kraja bilo 79:72 za Mega Leks Cibona je stigla do mogućnosti za pobjedu. Nažalost, 45 sekundi prije kraja Željko Šakić pogodio je samo jedno od dva slobodna bacvanja i tako uspio poravnati na 79:79 umjesto da donese prednost Ciboni. U posljednjem napadu domaćih njihov najbolji igrač Ognjen Jaramaz pogodio je polaganje za 81:79 da bi Cibona u svojoj posljednjoj akciji na utakmici išla na tricu za pobjedu, ali Paolo Marinelli nije bio precizan.

Žižić sa 23 i Šakić sa 21 košem bili su najbolji kod Cibone, a Jaramaz sa 22 ubačaja kod Mega Leksa.

U 3. kolu za tjedan dana Cibona će ugostiti talijanski Sidigas iz Avellina.