poraz zvezde

Cedeviti u prilog išli ostali rezultati: Četvrtfinale je i dalje dohvatljivo

Cedeviti je u borbi za ulazak u četvrtfinale Eurolige pomogla Darussafaka...

Nakon što je u sklopu 6. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige Cedevita poražena pred svojim navijačima od  Panathinaikosa sa 78:60, još su dvije utakmice odigrane u četvrtak u toj skupini. Turska Darussafaka ostvarila je prvu pobjedu svladavši na svom terenu Crvenu zvezdu sa 69-66, dok je Lokomotiv Kuban kao gost bio bolji od Unicaje sa 82-64.

Darussafaka je do prve pobjede stigla uz dosta sreće jer su gosti iz Beograda u svom posljednjem napadu imali dva šuta za produžetak, a prethodno je i Maik Zirbes promašio dva slobodna bacanja za vodstvo. Semih Erden je sa 14 koševa bio najefikasniji kod Darussafake, dok je Tarence Kinsey ubacio 16 za Crvenu zvezdu, koja je sada na omjeru pobjeda i poraza 3-3.

Lokomotiv Kuban je ostvario sigurnu pobjedu u Malagi do koje ga je vodio Malcolm Delaney sa 21 ubačajem, hrvatski reprezentativac Dontaye Draper dodao je 11 (šut za dva 1-2, trica 3-6) uz 4 asistencije i 2 skoka za 26 minuta provedenih na terenu. Kod domaćih je Mindaugas Kuzminskas ubacio 16 poena. Lokomotiv Kuban je sada na omjeru 4-2, a Unicaja na 2-4.

Na vrhu je Fenerbahce s omjerom 5-0 uoči sutrašnjeg gostovanja kod gradskog rivala Anadolu Efesa koji je na 3-2.

U jedinom dvoboju skupine F igranom u četvrtak Brose Baskets je nadigrao Barcelonu sa 74-70. Darius Miller sa 15 pooena predvodio je sastav iz Bamberga, a Justin Doellman sa 19 goste iz Barcelone. Hrvatski centri u ovoj utakmici nisu imali svoju večer, Leon Radošević je za Brose Baskets igrao 15 minuta i ubacio 2 poena (šut za dva 1-6) uz 3 skoka i 2 asistencije, dok je Ante Tomić za Barcelonu igrao 18 minuta i postigao 4 koša (šut za dva 2-7) uz 5 skokova.

Brose Baskets je sada na omjeru 3-3, a Barcelona na 2-4. Na vrhu ove skupine je Himki sa 4-1.