Partizan razbijen

Fener na krilima Bogdanovića srušio PAO, Tomić dobar u pobjedi Barce

Košarkaši Fenerbahçea došli su do prve pobjede u Topu 16 Eurolige. Na svome su parketu u 4. kolu svladali Panathinaikos sa 77-72, a prvi je strijelac dvoboja bio naš Bojan Bogdanović...

Pobjednik se odlučivao u neizvjesnoj završnici u koji je presudne koševe postigao litavski krilni igrač Linas Kleiza. Nije se, međutim, Fener trebao ni dovesti u takvu situaciju budući da je na poluvremenu imao vodstvo 39-28, a na ulazu u zadnju četvrtinu 56-50. No, Panathinaikos je malo po malo ''nagrizao'' prednost domaćih i umalo na kraju kreirao preokret.

U momčadi Željka Obradovića, koji je pobijedio klub u kojem je ostvario najveće uspjehe, Bogdanović je ubacio 15 koševa (dvice 5-7, trice 0-3, slobodna bacanja 5-8), te dodao jedan skok i tri asistencije. Kleiza i Nemanja Bjelica su postigli po 13 koševa, a naš Luka Žorić je upisao tri poena (dvice 1-1, slobodna bacanja 1-2) i dva skoka. Za goste je 14 koševa ubacio Ramel Curry, a Roko Ukić je ubilježio četiri poena (dvice 2-3, trice 0-5) i tri asistencije.

Fener nakon četiri kola u skupini E ima omjer 1-3, a Panathinaikos 3-1.

Euroliga: Tomić dobar u novoj pobjedi Barcelone

Košarkaši Barcelone i nakon četiri kola u Topu 16 Eurolige ne znaju za poraz. U četvrtak su u svojoj Blaugrani svladali Unicaju s 83-79.

Namučili su Andalužani favorizirane Katalonce, ali do senzacije ipak nisu došli. Domaće su predvodili Boštjan Nachbar s 13 koševa i četiri skoka i Juan Carlos Navarro s 12 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Naš Ante Tomić je za 23 minute igre upisao devet koševa (dvice 3-5, slobodna bacanja 3-3), tri skoka i dvije asistencije. Marija Hezonje ovom prilikom nije bilo u sastavu Barcelone.

Prvo mjesto u skupini F je preuzeo Maccabi koji nakon četiri kola jedini ima maksimalan učinak. U četvrtak je pred svojim navijačima deklasirao Partizan s 88-67, uz 16 koševa i devet skokova Alexa Tyusa, te 15 poena i pet asistencija Tyresea Ricea.

Bayern je kod kuće sa 72-66 poražen od Galatasaraya kojem je to prva pobjeda u drugom krugu. U turskom je klubu s 21 košem najefikasniji bio Carlos Arroyo.

U ranijem terminu, Real Madrid je poražen u Moskvi. CSKA je tako Realu nanio prvi ovosezonski poraz, nakon čak 31 uzastopne pobjede u službenim utakmicama. Rusi su slavili s 85-71. (TS)