Turci stali u nastavku

Euroliga: Barać nadigrao Tomića, Real bolji od Efesa

Košarkaši madridskog Reala pobjednički su zaokružili natjecanje u skupini C Eurolige, te su se kao najbolja momčad te skupine plasirali u Top 16 ovosezonskog izdanja natjecanja...

U posljednjem kolu, ovog četvrtka, Real je pobijedio u Istanbulu Efes Anadolu 77-65, makar su gubili sve do sredine treće četvrtine. No, napad domaće momčadi potpuno je stao u nastavku, pa su tako igrači Efes Anadolua u drugom poluvremenu zabili samo 23 poena.

Ponajbolji među njima je bio hrvatski centar Stanko Barać koji je za 27 minuta postigao 11 poena, a imao je i devet skokova. Iz igre je Barać gađao 5-11, uz 1-2 sa slobodnih bacanja. Možemo reći da je Barać dobio duel s drugim Hrvatom, na madridskoj strani. Naime, Ante Tomić je za Real igrao 17 minuta, te je ubacio šest poena, uz isto toliko skokova i jednu ukradenu loptu. Imao je Tomić loš šut od 3-9.

Najbolji je igrač kod pobjednika bio Nikola Mirotić sa 16 poena, a spomenimo da poraz nije pretjerano naškodio Efesu jer se i on već ranije plasirao u Top 16.