Nurkić najbolji

Dvokorakom u finale: Cedevita slavila u Šibeniku

Košarkaši Cedevite dvokorakom su ušli u finale hrvatskog prvenstva nakon što si u drugoj utakmici na Baldelkinu pobijedili Jolly sa 75:54.

Šibenska momčad, kao i prvoj utakmici, dobro se držala u prvoj četvrtini, nakon koje su imali samo minus jedan (16:17), međutim nakon toga kvaliteta gostiju došla je do izražaja.

Rutinirano su stigli do plus osam (39:31) na poluvremenu, a nastavku utakmice Cedevita je održavala 10-ak poena prednosti. U samoj završnici igrači Jasmina Repeše napravili su osjetniju prednost za konačnih 75:54.

Kod Šibenčana najbolji je bio Terry Smith sa 12 koševa, dok su Vrlika i Katura dodali po 11. Cedevitu je predvodio Nurkić sa 15 koševa, dok je Zubčić dodao 12.

Drugog finalista dat će utakmica Cibone i Zadra, a Vukovi imaju priliku posao završiti sutra u Višnjiku.