Miami sredio Knickse

Čudesni Durant 'preskočio' Jordana, Spursi osigurali 'jedinicu'!

Aktualni NBA prvak Miami Heat slavio je protiv New York Knicksa u noći s nedjelje na ponedjeljak, čime je napravio novi korak ka osvajanju prvog mjesta na Istočnoj konferenciji...

Miami je na Floridi slavio protiv Knicksa, koji se i dalje grčevito bore za doigravanje, sa 102-91 predvođen LeBronom Jamesom koji je utrpao 38 poena! Miami se nakon sporijeg ulaska u utakmicu brzo regrupirao i u konačnici upisao relativno laganu pobjedu.

Heat je pobjedom u kombinaciji s porazom Indiane čvrsto preuzeo vodstvo na Istoku s jednom utakmicom prednosti, i dva odigrana susreta manje. Ukoliko slavi u još tri utakmice, Miami će imati zagarantiranu prednost domaćeg parketa kroz cijelo doigravanje na Istočnoj konferenciji.

Knicksi su porazom ostali deveti, jedno mjesto ispod doigravanja, no dodatni udarac priuštila im je osmoplasirana Atlanta, koja je lakoćom slavila kod Indiane sa 107-88. Jeff Teague je ubacio 25 poena u pobjedi Hawksa, koji su domaćina sveli na svega 23 poena u prvom poluvremenu (!?). Novi je to negativan klupski rekord za momčad iz Indianapolisa, koja je donedavno držala vodeće mjesto Istočne konferencije.

Atlanta je na poluvremenu vodila s nevjerojatnih 55-23, a potom je mirno održala prednost u nastavku susreta. Posljednjih 30 minuta utakmice ponajbolji centar lige Roy Hibbert nije ni ulazio u igru, što je samo još jedan dokaz da nešto ne štima unutar momčadi iz Indianapolisa.

Prvo mjesto Zapadne konferencije, a samim time i prednost domaćeg parketa kroz cijelo doigravanje vjerojatno je osigurao San Antonio, koji je lakoćom slavio protiv Memphisa sa 112-92. Zabrinjavajuća okolnost za Spurse je ozljeda leđa Tonyja Parkera, koji je parket napustio u prvoj četvrtini, no to se nije odrazilo na rezultat.

Kawhi Leonard i Manu Ginobili su ubacili po 26 poena, dok je Tim Duncan pridodao skromnih 13 poena. Obrana Spursa odradila je veliki posao na dvojici najboljih igrača Memphisa, Marcu Gasolu i Zachu Randolphu, koji su kombinirano ubacili 14 poena uz šut iz igre 6-16.

Korak ka doigravanju na Zapadu napravio je Dallas, koji je s 93-91 slavio kod Sacramento Kingsa. Mavericksi su pobjedom ostali na sedmom mjestu s pola utakmice prednosti ispred Phoenixa i jednom i pol utakmicom prednosti ispred Memphisa, koji je trenutno izvan doigravanja.

Monta Ellis je predvodio goste do pobjede s 23 poena, dok je Vince Carter pridodao 17, a Dirk Nowitzki svega 15. Rudy Gay bio je najefikasniji kod domaćina s 32 koša.

Phoenix je pred svojim navijačima možda upisao i ključnu pobjedu za doigravanje slavivši protiv Oklahome City Thundera sa 122-115. Unatoč činjenici da je i 41. utakmicom zaredom ubacio preko 25 poena, čime je oborio rekord Michaela Jordana, Kevin Durant nije mogao sam pomoći Thunderu da izbjegne poraz od „nabrijanih" Sunsa. Durant je sada na pet utakmica udaljen od drugog najdužeg rekorda od najmanje 25 ubačenih poena po susretu, koji drži Oscar Robertson iz sezone 1963-1964.

Phoenix je pobjedom preskočio Memphis na osmom mjestu Zapada, te sada ima jednu utakmicu prednosti u odnosu na njega. Spomenimo i da je Russell Westbrook ubacio 33 poena u redovima poraženog sastava, dok su pobjednike predvodili Goran Dragić s 26 poena, Gerald Green s 24 i P. J. Tucker s 22 poena.

Recimo i da je Portland osigurao prvo mjesto u doigravanju nakon duge tri sezone pobjedom protiv New Orleansa 100-94. LaMarcus Aldridge je predvodio Trail Blazerse s 25 poena i 18 skokova. (TS)