Cleveland nadoknadio minus 17 u zadnjoj četvrtini

Cleveland je potvrdio prvo mjesto Istoka pobjedom kod LA Clippersa iako su početkom zadnje četvrtine zaostajali čak 17 koševa, a Utah Jazz su potvrdili da su trenutno po formi najjača momčad NBA lige...

Utah Jazz su u svojoj dvorani svladali Indiana Pacerse sa 112:100, što im je 12. uzastopna pobjeda koja ih vraća na vrh Sjeverozapadne skupine Zapada.

Mehmet Okur s 24 i Paul Millshap s 22 koša bili su najučinkovitiji strijelci kod Utaha, a ako slave i u naredne tri utakmice izjednačit će klupski rekord u broju uzastopnih pobjeda koji datira još iz vremena kada su Jazzere predvodili Karl Malone i John Stockton.

'Igramo sjajno i uvijek dajemo sve od sebe bez obzira na ishod. Naravno da želimo rekord, ali želimo i prvo mjesto u skupini, iako je situacija takva da jednim porazom možemo pasti na treću pozciju', kazao je Turčin Mehmet Okur. Utah nije izgubila od 8. veljače, a Indiani je ovo 38. poraz u sezoni, iako su i dalje igri za osmo mjesto Istoka.

Dallas Mavericksi su pravoj ekshibiciji slavili kod Phoenix Sunsa 122:117 u utakmici izravnih suparnika za doigravanje na Zapadu. Phoenix nije uspio zaustaviti Dirka Nowitzkog (34), koji je u drugom poluvremenu nanizao 23 koša, Jason Terry je dodao 25, pa su Mavericksi (39:25) u prednosti od pet pobjeda nad Sunsima u borbi za osmo mjesto. Steve Nash (23, 13 asista) i Shaquille O'Neal (21) ipak nisu dali dovoljno za Sunse, kojima je ovo peti uzastopni poraz.

Cleveland Cavaliersi su potvrdili prvo mjesto Istoka pobjedom kod LA Clippersa 87:83, a Cavsi su u ovoj utakmici napravili pravi podvig jer su početkom zadnje četvrtine zaostajali čak 17 koševa. Kada se poraz činio izvjesnim, odgovornost su preuzeli LeBron James (32, 13 skokova, 11 asista) i Mo Williams (14), koji je dao pobjedničku tricu šest sekunda prije kraja. Cleveland (50:13) je ovom pobjedom čak dostigao Lakerse na čelu lige.

San Antonio Spursi nisu dopustili iznenađenje u svojoj dvorani protiv Charlotte Bobcatsa (100:86), a posao su odradili Tony Parker i Roger Mason sa po 21 poenom, dok je Tim Duncan imao 18 koševa i 11 skokova. Bobcatsima je prekinuta serija od šest uzastopnih pobjeda, a klupski rekord od sedam ipak je bio nedostižan kod starih, ali i dalje sjajnih Spursa.