Cleveland i Lakersi nezaustavljivi

U doigravanju NBA lige Cavaliersi su ostvarili vodstvo od 29 koševa u četvrtoj četvrtini i zadržali Pistonse do kraja utakmice na 94:82 te tako poveli 2:0 u Istočnoj konferenciji. Na Zapadu su LA Lakersi pobijedili Utah Jazz 119:109 i poveli 2:0, a Portland je izjednačio na 1:1 s Rocketsima...

LeBron James predvodio je Cleveland s 29 pogodaka i 13 skokova i šest asistencija. Cleveland je vodio 79:50 na početku četvrte četvrtine, no kada je igru napustio James, Pistonsi suostvarili seriju 27:5 i četiri minute prije kraja susreta približili se na samo sedam razlike. James se vratio u igru i zabio dva slobodna bacanja za pobjedu Cavaliersa. Iduće dvije utakmice igraju se u petak i nedjelju u Detroitu.

Lakersi su svladali Utah Jazz 119:109. Njihov najbolji igrač, Kobe Bryant, upisao je 26 pogodaka, šest skokova i devet asistencija, a Pau Gasol 22Deron Williams je zabio 35 za Jazzere, koji dočekuje na svom terenu Lakerse već sutra.

Portland Trailbazersi svladali su Houston Rocketse 107:103 zahvaljujući Brandonu Rayu i njegovih 42 koša, te LaMarcusu Aldridgeu s 27 pogodaka i 12 skokova. Aaron Brooks je predvodio Houston Rocketse s 23 pogotka, a Von Wafer je dodao 21. Serija seli u Houston, a utakmice se igraju u petak i nedjelju.