Markota junak utakmice

Cibona slavila nakon dva produžetka

U susretu 10. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović nakon dva produžetka pobijedila Metalac 93-91 (25-17, 9-17, 19-16, 18-21, 8-8, 14-12) ostvarivši i četvrtu pobjedu.

Bila je to zanimljiva i neizvjesna utakmica tijekom koje su se momčadi stalno izmjenjivale u vodstvu. Gosti su na koncu regularnog dijela utakmice i kraju prvog produžetka imali napad za pobjedu, no bodove je ipak osvojila Cibona prekinuvši niz od četiri uzastopne pobjede Metalca.

Cibona je bolje otvorila utakmicu, no sredinom prve dionice gosti su stigli do vodstva 12-11. Uzvratili su 'vukovi' koji su do konca prve četvrtine stigli do osam koševa viška (25-17). Druga dionica u potpunosti je pripala gostima koji su taj dio igre dobili 17-9 i na odmor se otišlo rezultatom 34-34. U trećoj četvrtini Cibonina prednost se kretala između tri i pet koševa viša, međutim u uvodu posljednje četvrtine Metalac je okrenuo rezultat i poveo 59-55. Gosti iz Valjeva su u zadnjoj dionici imali i šest koševa viška (66-60), no Cibona se vratila u igru serijom 11-2 za vodstvo 71-68. Ipak, Metalac je izjednačio, a imao i zadnji napad za pobjedu, no Majstorović je promašio. Gosti su bili bliže pobjedi i u prvom produžetku, no Rozić je tricom izjednačio na 79-79. U preostalom vremenu Blassingame je promašio dva šuta, a kod gostiju su neprecizni bili Bakić i Otašević. Pitanje pobjednika napokon je razriješeno u drugom produžetku kojeg je Cibona dobila 14-12.

'Vukove' su do pobjede vukli Damir Markota sa 21 košem i šest skokova, Jerel Blassingame sa 12 koševa i 10 asistencija, Marko Jagodić Kuridža sa 12 koševa, te Filip Krušlin sa 11 koševa. Kod gostiju najbolji su bili Nikola Malešević sa 19 koševa i pet skokova, te Nikola Jevtović sa 18 koševa i 10 skokova.

U subotu je Zadar na svom terenu svladao Krku iz Novog Mesta sa 79-69 (25-11, 22-21, 17-18, 15-19). Zadrane je do pobjede kojom su prekinuli niz od šest uzastopnih neuspjeha predvodio James Florence sa 19 koševa, dok su po 16 dodali Ive Ivanov i Marko Ramljak. Kod Krke je sa 17 pogodaka najefikasniji bio Nebojša Joksimović. Treći hrvatski predstavnik u ABA ligi, Cedevita u ponedjeljak gostuje kod Mega Leksa.

Na ljestvici vodi Budućnost (9-1), druga je Crvena zvezda (9-0) uz utakmicu manje, a treće mjesto drži Union Olimpija (6-4). Cedevita je četvrta (6-3), Cibona deveta (4-6), a Zadar na 11. mjestu (3-7).