Nisu se mogli vratiti

Cedevitu koštao očajan start: Zvezda povela u finalu ABA lige

U prvoj utakmici finala regionalne ABA lige košarkaši Cedevite u subotu su u Beogradu izgubili od Crvene zvezde sa 59:68 (9-24, 15-18, 20-12, 15-14), pa Zvezda vodi sa 1-0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Cedevita je katastrofalno odigrala u prvom poluvremenu. Kod rezultata 7-4 u četvrtoj minuti raspala se igra Cedevite i domaćini su u deset minuta došli do 23 koša prednosti (32-9).

U trećoj četvrtini igrači Cedevite su se uspjeli pribrati, i u 29. minuti došli su na samo pet koševa minusa (42-47). No, bolje od toga nisu mogli i Crvena zvezda je zasluženo pobijedila.

Cedevitu su predvodili Luka Babić sa 12, te Miro Bilan, Marko Tomas i Nemanja Gordić sa po 9 koševa. Kod Crvene zvezde najbolji su bili Luka Mitrović sa 18 koševa, te Boban Marjanović sa 15 poena i 12 skokova.

U drugoj utakmici, u nedjelju, Crvena zvezda je opet domaćin. Nakon toga finale seli u Zagreb, 29. travnja.