Debitirao Barać

Cedevita protutnjala kroz Laktaše, novi neugodan poraz Cibone

Košarkaši Cedevite u 18. kolu ABA lige svladali su na gostovanju Igokeu s 86:57 (49:29), dok je Cibona u Draženovom domu poražena od Budućnosti sa 67:84 (30:40).

Cedevita je već u prvih 20 minuta potpuno slomila otpor Igokee u Laktašima te do kraja utakmice povećavala prednost do konačnih 86:57. Takav razvoj događaja na parketu omogućio je treneru Cedevite Jasminu Repeši da raspodjeli minutažu, pa nijedan od igrača nije u igri proveo više od 25 minuta.

U sastavu Cedevite debitirao je centar Stanko Barać koji je za 14 minuta postigao šest koševa uz 12 skokova. Luka Babić je za pobjednike postigao 17 poena, Marko Arapović je ubacio 13, a Miro Bilan 12 uz šest asistencija. Kod domaćina jedini je s dvoznamenkastim učinkom bio Nikola Dragović koji je postigao 17 koševa.

Aktualni prvak ABA lige doživio je drugi uzastopni uvjerljiv poraz. Nakon gostovanja u Zadru, Cibona je uvjerljivo poražena i pred svojim navijačima od podgoričke Budućnosti (67:84). Jure Lalić (15 poena, sedam skokova) i kapetan Marin Rozić (13 koševa, devet skokova) bili su najbolji u domaćem sastavu. Cibonu je poraza košatalo čak 20 izgubljenih lopti, dok ih je Budućnost imala samo 10. Strijelce gostiju je s 18 poena predvodio Vladimir Dašić, Suad Šehović je ubacio 15, a najbolji igrač Budućnosti bio je Omar Cook koji je utakmicu završio s 13 koševa i 11 asistencija.

U sljedećem, 19. kolu Cedevita je domaćin skopskom MZT-u, dok će Cibona gostovati u Mađarskoj kod Szolnokija.

Posljednja utakmica 18. kola na rasporedu je u ponedjeljak (20,30 sati) u Beogradu, gdje će vodeća i dosad neporažena Crvena zvezda ugostiti Zadar.