Uvjerljivo od samog početka

Cedevita povela protiv Zagreba u polufinalnoj seriji prvenstva Hrvatske

Košarkaši Cedevite ostvarili su očekivanu pobjedu nad Zagrebom 91-74 (46-32) u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, odigranoj u utorak u zagrebačkom Domu sportova.

Cedevita je u obranu naslova prvaka krenula na uvjerljiv način. Već u 8. minuti je momčad pod vodstvom Veljka Mršića imala +17 (26-9), a u tu je prednost Tomislav Zubčić ugradio svoje četiri trice. Prednost iz prve četvrtine Cedevita je lakoćom održavala tijekom cijele utakmice, dižući je povremeno i iznad 20 poena, sve do najuvjerljivijih +24 (64-40) u 26. minuti.

Kvalitetom inferiorni Zagreb dodatno je bio oslabljen neigranjem ozlijeđenog Luke Božića pa je Danijel Jusup u rotaciji imao samo osmoricu igrača. Oni su uspijevali povremenim bljeskovima spuštati razliku, ali nisu mogli nadoknaditi zaostatak iz prve četvrtine te biti ozbiljnija prijetnja najboljoj hrvatskoj momčadi. S druge strane, Mršić je mogao pravilno raspodijeliti minutažu tako da nijedan od Cedevitinih igrača nije proveo više od 23 minute u igri.

Strijelce pobjedničke momčadi predvodio je Zubčić s 15 koševa, čemu je dodao i osam skokova. Stanko Barać i Marko Arapović postigli su po 14 poena, a Karlo Žganec je uz 10 koševa imao i 10 skokova. Roko Ukić je ubacio devet poena i podijelio osam asistencija.

Hrvoje Vučić je sa 17 koševa bio najbolji strijelac kod Zagreba. Jure Perić je ubacio 16, a Ivan Mileković 11 koševa. Pavle Marčinković je s 11 uhvaćenih lopti bio najbolji skakač utakmice, a Jakov Vladović je podijelio šest asistencija.

Druga utakmica serije na dvije pobjede bit će odigrana u subotu (17,35 sati) u dvorani Trnsko.

CEDEVITA - ZAGREB 91-74 (28-15, 18-17, 20-18, 25-24)

Zagreb. Dom sportova, dvorana 2. Gledatelja: 500.

CEDEVITA: Mazalin 2, Zubčić 15, Barać 14, Pilepić 7, Babić 5, A. Delaš, Žganec 10, Bilan 7, Gordić 3, Ukić 9, Tomas 5, Arapović 14

ZAGREB: Perić 16, Božić, Mileković 11, Vuković 4, Batur 8, Marčinković 5, Šarlija, Radoš 5, Vučić 17, Vladović 8