Drugi poraz u Euroligi

Cedevita izgubila od Limogesa

Hrvatski košarkaški prvak Cedevita u susretu je 2. kola skupine B Eurolige pretrpio drugi poraz, bolji od Cedevite bio je francuski predstavnik Limoges sa 71-60 (24-16, 17-15, 17-14, 13-15).

Stvari su po Cedevitu krenule loše već u prvoj četvrtini kada je Limoges serijom 14-0 pobjegao na prednost od 22-8. Iako je Cedevita početkom druge četvrtine smanjila na 24-21, domaći su ekspresno odgovorili i vrlo brzo ponovno se odvojili na dvoznamenkastu prednost (31-21).

Posljednji put razlika je bila ispod 10 u 23. minuti kada je Gordić smanjio na 43-34. Uslijedio je novi udar domaćih koji su protunapadima kažnjavali pogreške u napadu Cedevite i odvojili se na +17 (51-34), te je susret bio riješen.

Luka Babić je sa 14 koševa bio najbolji kod Cedevite, dok je Nobel Boungou Colo ubacio 17 poena za Limoges.

Cedevita će u 3. kolu za tjedan dana u KC "Dražen Petrović" ugostiti vrlo jaki CSKA iz Moskve.