Sjajna zadnja četvrtina

Cedevita dobila Cibonu i stigla na korak do naslova prvaka

U drugoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u subotu su košarkaši Cibone na domaćem terenu izgubili od Cedevite sa 70-79 (42-41), pa sada Cedevita vodi sa 2-0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

I dok je u prvoj utakmici Cedevita pobijedila Cibonu sa 35 razlike (101-66), ovaj puta gledali smo izjednačenu utakmicu. Cibona je većim dijelom bila u vodstvu, a najvišu prednost imala je u 24. minuti, osam koševa (52-44).

U posljednju četvrtinu Cibona je ušla sa vodstvom 60-58. U zadnjoj dionici momčadi su bile u egalu, izmjenjivale su se u vodstvu, a pobjednik je odlučen u zadnjih minutu i pol susreta.

Kod Cedevite najbolji je bio Stanko Barać sa 14 poena i 8 skokova. Luka Babić ubacio je 15, Fran Pilepić 12, a Roko Ukić 11 koševa. Cibonu je predvodio Marko Jagodić Kuridža sa 14 koševa i 10 skokova. Ivan Siriščević dodao je 16, Ivica Zubac 12, a Marin Rozić 10 poena.

Treća utakmica finalne serije na rasporedu je u utorak, 9. lipnja, a Cedevita je domaćin u Domu sportova.