Carter briljirao protiv bivšeg kluba i napaljene publike

Četiri su godine prošle od Carterovog prelaska u New Jersey, no Kanađani nikako da mu oproste. U jedinom kanadskom NBA gradu s posebnim žarom dočekuju svog nekadašnjeg ljubimca, no ovaj im je put Carter sve naplatio. Možda da je Ukić igrao...

Zvižduci kojima je bio izložen samo su dodatno motivirali Cartera koji je sjajnom predstavom donio svojoj sadašnjoj momčadi pobjedu 129-127 nakon produžetka. Carter je utakmicu okončao sa 39 poena, uključujući i tricu za produžetak 0.8 sekundi prije isteka četvrte četvrtine, te zakucavanje 2.1 sekundi prije kraja produžetka za konačnih 129-127.

Devin Harris je dodao 30 ubačaja za Netse, dok Raptorsima nije bilo dovoljno ni 42 koša Chrisa Bosha, niti najbolji učinak u karijeri Andree Bargnanija (29, 10 skokova), te 26 pogodaka i 15 asistencija Josea Calderona. Povratkom Calderona u momčad Raptorsa ponovno je bez minutaže ostao jedini hrvatski igrač u NBA ligi ove sezone Roko-Leni Ukić.

Prvaci Boston Celticsi lako su upisali 12. ovosezonsku pobjedu svladavši kao gosti Minnesota Timberwolvese sa 95-78. Bio je to prvi nastup nekadašnje zvijezde Wolvesa Kevina Garnetta u Target Centeru u Minneapolisu nakon prelaska u Celticse prošle sezone, ali za razliku od Cartera u Torontu, njega su bivši navijači dočekali pljeskom.

Prvacima je bila dovoljna jedna odlična četvrtina da odluče susret, treću dionicu riješili su u svoju korist sa 35-10, pa su se najveće zvijezde mogle odmoriti u završnici. Garnett (17) je bio najefikasniji kod Celticsa, a Al Jefferson (23) kod Wolvesa.

I prošlosezonski finalisti Los Angeles Lakersi nastavili su nizati lagane pobjede, u petak su na svom parketu sa 104-90 nadvisili Denver Nuggetse, a trener Phil Jackson mogao je u posljednjoj četvrtini odmoriti svoje najveće zvijezde. Kobe Bryant je već u prve tri četvrtine ubacio 29 koševa, Andrew Bynum je dodao po 13 ubačaja i skokova, dok su najbolji kod Nuggetsa bili Nene i JR Smith sa po 18 poena.

San Antonio Spursi i Utah Jazz su bitno oslabljeni ušli u svoj međusobni dvoboj, ali se ispostavilo da su pričuve Spursa bile mnogo raspoloženije za igru, te su odvele svoju momčad do visoke 119-94 pobjede. Spursi su nastupili bez Tonyja Parkera i Emanuela Ginobilija koje su nadomjestili Roger Mason (29) i George Hill (23), dok je neigranje Carlosa Boozera, Derona Williamsa, Kylea Korvera i Jarrona Collinsa bilo preveliki hendikep za Jazz koji je predvodio Ronnie Brewer (17). Inače, bio je ovo 19. uzastopni poraz Utaha u San Antoniju, niz traje od veljače 1999.