101 poen zabili Crnogorci

Budućnost se poigrala s Cibonom u Podgorici

Košarkaši Cibone teško su poraženi u 5. kolu regionalne ABA lige na gostovanju u Podgorici kod Budućnosti…

Pred gotovo 2500 gledatelja Budućnost je slavila s uvjerljivih 101-79. Cibona je bila ravnopravan suparnik tek prvih 10 minuta (19-16), a onda se domaćin raspucao i počeo zabijati 20+ poena po četvrtini. Na poluvrijeme se otišlo s 10 poena razlike, a ista je u nastavku nastavila rasti.

Budućnost je u jednom trenutku posljednje četvrtine imala i 31 poena prednosti, ali su zagrebački košarkaši do kraja susreta ipak malo ublažili poraz.

Čedomir Vitkovac bio je najefikasniji igrač domaćeg sastava s 18 poena i četiri skoka, dok je bivši igrač Cibone Darko Planinić pridodao 16 uz tri skoka.

U momčadi Slavena Rimca najefikasniji je bio Damir Markota sa 16 poena, tri skoka i dvije asistencije, dok su Ante Žižić i Jure Lalić pridodali po 14 koševa. Potonji je upisao i šest skokova.

Nakon pet odigranih utakmica Cibona je i dalje na jednoj pobjedi, te drži tek 11. mjesto prvenstvene ljestvice.